فیلتر توسط
فیلتر توسط
نوع:
نوع خروجی دیجیتال:
ولتاژ تغذیه:
تعداد ورودی دیجیتال:
تعداد خروجی دیجیتال:
حداکثر ظرفیت PLC I/O:
پورت ارتباطی Ethernet:

پی ال سی فتک

فیلتر توسط
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل وبررسی کوتاه PLC فتک مدل FBS-10MAR2-AC PLC فتک مدل FBS-10MAR2-AC  یکی از پی ال سی های تیپ MA(تیپ اقتصادی پی ال سی های فتک سری FBs)می باشد که قابلیت گسترش از راست و چپ را ندارد و در موارد بسیاری که تعداد ورودی و...
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل وبررسی کوتاه PLC فتک مدل FBS-10MAT2-AC PLC فتک مدل FBS-10MAT2-AC  یکی از پی ال سی های تیپ MA(تیپ اقتصادی پی ال سی های فتک سری FBs)می باشد که قابلیت گسترش از راست و چپ را ندارد و در موارد بسیاری که تعداد ورودی و...
6,600,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل وبررسی کوتاه PLC فتک مدل FBS-14MAR2-AC PLC فتک مدل FBS-14MAR2-AC  یکی از پی ال سی های تیپ MA(تیپ اقتصادی پی ال سی های فتک سری FBs)می باشد که قابلیت گسترش از راست و چپ را ندارد و در موارد بسیاری که تعداد ورودی و...
6,600,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل وبررسی کوتاه PLC فتک مدل FBS-14MAT2-AC PLC فتک مدل FBS-14MAT2-AC  یکی از پی ال سی های تیپ MA(تیپ اقتصادی پی ال سی های فتک سری FBs)می باشد که قابلیت گسترش از راست و چپ را ندارد و در موارد بسیاری که تعداد ورودی و...
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل وبررسی کوتاه PLC فتک مدل FBS-24MAR2-AC PLC فتک مدل FBS-24MAR2-AC  یکی از پی ال سی های تیپ MA(تیپ اقتصادی پی ال سی های فتک سری FBs)می باشد که قابلیت گسترش از  چپ را ندارد و در موارد بسیاری می تواند مورد توجه...
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل وبررسی کوتاه PLC فتک مدل FBS-24MAT2-AC PLC فتک مدل FBS-24MAT2-AC  یکی از پی ال سی های تیپ MA(تیپ اقتصادی پی ال سی های فتک سری FBs)می باشد که قابلیت گسترش از  چپ را ندارد و در موارد بسیاری می تواند مورد توجه...
7,500,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل وبررسی کوتاه PLC فتک مدل FBS-20MAR2-AC PLC فتک مدل FBS-20MAR2-AC  یکی از پی ال سی های تیپ MA(تیپ اقتصادی پی ال سی های فتک سری FBs)می باشد که قابلیت گسترش از  چپ را ندارد و در موارد بسیاری می تواند مورد توجه...
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل وبررسی کوتاه PLC فتک مدل FBS-20MAT2-AC PLC فتک مدل FBS-20MAT2-AC  یکی از پی ال سی های تیپ MA(تیپ اقتصادی پی ال سی های فتک سری FBs)می باشد که قابلیت گسترش از  چپ را ندارد و در موارد بسیاری می تواند مورد توجه...

تعریف پی ال سی؛آزندکنترل نمایندگی پی ال سی فتک (FATEK PLC) در تهران

دستگاه PLC یا Programmable logic controller یک کنترل‌کننده منطقی است که برای اتوماتیک‌سازی فرآیندهای صنعتی به‌کار برده می‌شود. دستگاه‌های پی ال سی می‌توانند یک دستگاه، یک فرآیند و یا حتی کل خط تولید و یا مونتاژ را مدیریت نمایند. پی ال سی‌ها از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند؛ بخش یا ماژول ورودی داده را از دستگاه‌های ورودی و یا حسگرها دریافت کرده و سپس به بخش پردازشی انتقال می‌دهد. این بخش داده‌ها را بر اساس پارامتر‌های از پیش تعیین‌شده پردازش می‌کند و خروجی‌هایی را ارائه خواهد داد. بسته به ورودی‌ها و خروجی‌های مربوطه، یک دستگاه پی ال سی قادر است داده‌های متفاوتی مانند راندمان فرآیندها، دمای دستگاه‌ها و غیره را ثبت کند و فرآیندهای متوالی را به‌طور خودکار شروع و یا متوقف نماید.آزند کنترل نمایندگی پی ال سی فتک ( FATEK PLC) در تهران بهترین مرجع بررسی قیمت پی ال سی فتک و خرید پی ال سی فتک با بررسی کلیه مشخصات انواع پی ال سی فتک میباشد.

این دستگاه‌ها همچنین می‌توانند در صورت وجود هرگونه خطا در خط تولید، اخطارها و اعلان‌هایی را ایجاد نمایند. با استفاده از پی ال سی می‌توان تقریبا هر خط تولید، ‌عملکرد ماشین یا فرآیند اتوماسیون را بهبود بخشید؛ اما بزرگترین مزیت PLC توانایی تغییر و یا تکرار عملیات در حین جمع‌آوری و انتقال اطلاعات حیاتی است. برخی از دستگاه‌های PLC ساختار ماژولار دارند و می‌توان بسته به نوع نیاز آنها را شخصی‌سازی کرد. در مقابل، برخی از پی ال سی‌های دیگر به‌صورت فشرده و یک‌پارچه برای استفاده‌های خاص طراحی شده‌اند که هر کدام از ساختار‌ها نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود را دارند.پی ال سی های فتک به دو دسته ی اصلی در بازار ایران تقسیم میشوند :

1-پی ال سی فتک سری B1

2-پی ال سی فتک سری FBS

این دو دسته پرفروش پی ال سی فتک در بازار ایران محسوب میشوند حال ما ابتدا به صورت کلی به بررسی پی ال سی فتک میپردازیم و سپس تک تک سری های FBS و B1 از پی ال سی فتک را بررسی میکنیم .

پی ال سی های فتک(FATEK PLC)

شرکت اتوماسیون FATEK در سال 1992 توسط گروهی از مهندسین با تجربه چندین ساله در طراحی و توسعه دستگاه‌های PLC بنیان‌گذاری شد. فتک از بدو تاسیس، سرمایه‌گذاری‌های فراوانی را روی بخش‌های تحقیق و توسعه برای ارائه محصولات کنترل با کیفیت بالا،‌ عملکرد بالا و کاربر پسند انجام داده است. خطوط تولید این شرکت روی دستگاه‌های PLC، HMI، راهکارهای IoT، نرم‌افزارهای SCADA، سرور OPC و منبع تغذیه تمرکز دارد. فتک با تکیه بر تحقیق، توسعه و نوآوری، حوزه کاربرد محصولات خود را گسترش داده و در تلاش است به یکی از قابل اعتمادترین برندهای صنایع اتوماسیون تبدیل شود. 

به‌لطف کیفیت بالا و قیمت‌های مقرون‌به صرفه،‌ محصولات این شرکت به محبوبیت فراوانی دست یافته‌اند و شرکت آزند کنترل نمایندگی محصولات فتک نیز محصولات و خدمات این شرکت را به بازار ایران معرفی کرده است. پی ال سی ‌های فتک،‌ دستگاه‌های کمپکت و مقرون‌ به صرفه‌ای هستند که در سری‌ها و مدل‌های مختلف روانه بازار شده‌اند. این پی ال سی‌ها در سری‌های  FBS، B1، B1Z و HB1 در دسترس کاربران قرار گرفته‌اند.

پی ال سی فتک سری FBs و طراحی و ساختار آن

طراحی پی ال سی‌های سری FBs فتک از یک طرح SOC یا سیستم روی تراشه استفاده می‌کند که توسط تیم فتک توسعه داده شده است. تراشه BGA دارای بیش از 120 هزار گیت است که بخش‌هایی مانند واحد پردازش مرکزی یا CPU، حافظه، حل‌کننده منطق سخت‌افزار یا HLS، پنج پورت ارتباطی پر سرعت، مجموعه چهار عددی شمارنده و تایمر سخت‌افزاری سریع، 4 محور خروجی پالس قدرتمند برای کنترل موقعیت‌یابی NC (با درون‌يابی خطی)، 16 عدد وقفه‌دهنده با سرعت بالا و ورودی‌های متفاوت دیگری را در خود جای داده است. پی ال سی‌ های سری FBs فتک در مقایسه با PLCهای دیگر، عملکرد‌ قابلیت اطمینان بالا را همراه با ارزشی استثنایی و قیمتی مقرون‌به صرفه ارائه می‌دهد. 

سری FBs از پی ال سی‌‌های فتک بیش از 300 دستورالعمل مختلف را پشتیبانی می‌کند که ساختاری  با ورودی چندگانه،‌ خروجی چندگانه، ‌کاربر پسند و خوانایی دارند. کاربران می‌توانند با استفاده از این دستورالعمل‌های با ساختار دارای ورودی چندگانه،‌ انواع مختلفی از عملکردها را پیاده‌سازی کنند. پیاده‌سازی چنین عملکردهای متفاوتی در  پی ال سی‌های مربوط به برندهای دیگر، نیاز به استفاده از چندین دستورالعمل مجزا دارد. در این مدل، نتیجه عملکردها را می‌توان به‌صورت مستقیم به ورودی و یا خروجی‌ها ارسال کرد.

به‌منظور افزایش خوانایی برنامه،‌ خروجی‌ها و ورودی‌های یک تابع دارای نماد خاص خود بوده و محتوای هر مقدار نیاز نمایش داده می‌شود. در هنگام استفاده از سری FBs در فرایندهای سطح بالا و پیچیده مانند شبکه‌سازی پی ال سی‌‌ها یا LINK، کنترل PID و یا موقعیت‌یابی NC و غیره،‌ این سری قادر است دستورالعمل‌های مناسب و اختصاصی را برای کمک به توسعه برنامه ارائه دهد. 

ارتباطات و پورت‌ها پی ال سی فتک سری FBs

با استفاده از 5 پورت پرسرعت گنجانده شده در SOC، سری FBs از قابلیت‌های ارتباطی فوق‌العاده‌ای با حداکثر سرعت 921.6 کیلوبایت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. ارتباطات این دستگاها توسط کدهای اسکی (ASCII) یا کدهای باینری میسر شده است. علاوه‌بر پروتکل‌های استاندارد FATEK و پروتکل‌های  Modbus ASCII/RTU/TCP، این سری از پروتکل‌های تعریف شده توسط کاربر نیز پشتیبانی خواهد کرد. سری پی ال سی فتک FBs، 8 برد ارتباطی مختلف را همراه با 10 ماژول ارتباطی به‌منظور انطباق با انواع مختلف برنامه‌های ارتباطی فراهم کرده است. سری FBs-PLC بیشترین تعداد پورت‌های ارتباطی را نسبت به هر PLC دیگری در کلاس خود دارد. هر کدام از این پورت‌های ارتباطی به‌صورت استاندارد به یک نشانگر LED برای دریافت (RX) و انتقال (TX) مجهز شده است تا نظارت بر عملکردهای پی ال سی برای کاربر فراهم شود.

پنج پورت ارتباطی موجود در سری FBs از PLC فتک به‌طور همزمان می‌توانند به دستگاه‌های جانبی هوشمند با درگاه‌های ارتباطی متفاوت مانند CANopen، Ethernet، RS485، RS232، USB و ZigBee متصل شوند. علاوه بر استفاده از پروتکل‌های FATEK، Modbus و یا ارتباط از طریق سرور ارتباطی خود FATEK، کابران می‌توانند از دستورالعمل CLINK دستگاه‌های PLC، برای تعریف پروتکل‌های کاربر استفاده کرده و از این پروتکل جهت برقراری ارتباط فعال یا غیرفعال با دستگاه‌های هوشمند استفاده نمایند. 

PLCهای سری FBs فتک همچنین یک نمایشگر ساده یا HMI (Human machine interface) مدل FBs-DAP یا مدل FBs- PEP را پشتیبانی می‌کنند که می‌توانند توسط یک پورت RS485 به هم متصل شوند. این نمایشگرها به‌صورت یک تایمر و شمارنده ساده عمل می‌کنند و یا اینکه به‌عنوان یک رابط انسان و ماشین برای نمایش پیام‌ها استفاده می‌شوند. نمایشگرهای FBs-DAP و FBs- PEP را می‌توان با استفاده از افزودن یک ماژول سنسور وایرلس RFID، برای برنامه‌های متفاوتی مانند کنترل ورودی‌ها، تجهیزات پارکینگ، کنترل آسانسورها و غیره نیز مورد استفاده قرار داد.

ویژگی‌ها و قابلیت‌های پی ال سی فتک سری FBs

سیستم کنترل موقعیت NC در بخش SoC سری FBs از پی ال سی ‌های فتک گنجانده شده است که کنترل PLC و SoC را به‌عنوان یک واحد ادغام شده انجام می‌دهد. این ویژگی نه‌تنها باعث صرفه‌جویی در منابع شده بلکه نیاز به انتقال داده‌ها را نیز از میان برداشته است.

پی ال سی فتک سری FBs دارای حداکثر چهار مجموعه شمارش‌گر سخت‌افزاری با سرعت بالا (HHSC) به‌همراه چهار مجموعه نرم‌افزاری با سرعت بالا (SHSC) هستند. بالاترین فرکانس شمارش هر شمارنده HHSC برابر با 200 کیلوهرتز (MC) یا 920 کیلوهرتز (MN) است. پیاده‌سازی شمارنده‌ها به صورت سخت‌افزاری، باعث صرفه‌جویی در زمان پردازش داده‌ها توسط پردازنده یا CPU مرکزی شده است. 

سری پی ال سی فتک FBs جزء معدود پی ال سی‌هایی هستند که تایمرهای با سرعت بالای 0.1 میلی ثانیه‌ای را ارائه می‌دهند. ادغام چنین سرعت بالایی با مکانیسم وقفه باعث می‌شود که دقت این تایمر افزایش یافته و بتواند تشخیص سرعت دقیق‌تری را انجام دهد. درنتیجه می‌توان دستگاه‌های گران‌قیمت تشخیص سرعت را با یک پی ال سی سری FBs جایگزین نمود.

پروتکل ارتباطی باز پی ال سی های سری FBs توسط تمامی برندهای اصلی نرم‌افزارهای نظارتی (SCADA) و رابط‌های HMI پشتیبانی می‌شود. نرم‌افزارهای SCADA مانند Wonderware، Citec، Labview و LabLink و همچنین رابط‌های HMI مانند Proface، Hitech، Beijer و Cermate را می‌توان با استفاده از یک پورت Ethernet به سری پی ال سی FBs فتک متصل نمود. 

به‌منظور ارتباط آسان با سیستم‌های مختلف کنترل و نظارت، شرکت فتک سرور ارتباطی استاندارد FATEK DDE و همچنین امکان استفاده از سرورهای شرکت‌های دیگر را برای کابران فراهم کرده است. علاوه ‌بر این، شرکت‌های معتبری همانند National Instruments و KONTRON هر دو محصولات نرم افزاری فتک را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. 

یک نرم‌افزار برنامه‌نویسی نمودار نردبانی مبتنی بر محیط سیستم عامل ویندوز برای پی ال سی‌های سری FBs تحت عنوان WinProladder توسعه داده شده است. این برنامه یک محیط برنامه‌نویسی کاربرپسند را همراه با ویژگی‌هایی مانند ویرایش، نظارت و اشکال‌زدایی فراهم می‌کند. قابلیت‌های ویرایشی قدرتمند این نرم‌افزار به کمک صفحه‌کلید و ماوس و نیز راهنمایی‌ها و کمک‌های آنلاین، زمان آشنایی کاربران با محیط و نیز توسعه و برنامه‌نویسی را بسیار کاهش داده است.

از ماژول‌های در دسترس برای توسعه بخش I/O در پی ال سی سری FBs، می‌توان به ماژول‌های AI/O، ماژول DI/O، ماژول سویچ thumbwheel، ماژول صفحه نمایش LED، هشت نوع ترموکوپل، ماژول‌های اندازه‌گیری دما PT100 و PT1000 RTD اشاره کرد. همچنین اخیرا ماژول‌های دیگری مانند ماژول load cell قابل استفاده در وزن‌گیری، ماژول پتانسیل‌سنج قابل استفاده در اندازه‌گیری موقعیت و یک ماژول صوتی کاربرپسند نیز به این مجموعه اضافه شده‌اند.

خرید پی ال سی فتک سری FBs

به‌منظور اطلاع از قیمت پی ال سی فتک سری FBs، کاربران می‌توانند به آزند کنترل نمایندگی پی ال سی فتک، یکی از معتبرترین نهادها برای خرید محصولات فتک مراجعه نمایند. علاقه‌مندان  با مراجعه به نمایندگی آزند کنترل، علاوه بر خرید پی ال سی فتک، می‌توانند در رابطه با جزئیات و ویژگی‌های این محصولات نیز اطلاعاتی کسب کرده و با سایر محصولات مرتبط با پی ال سی‌های فتک نیز آشنا شوند.

پی ال سی فتک سری B1 و طراحی و ساختار آن

شرکت فتک به‌لطف نرم‌افزارهای پیشرفته، تکنیک‌های سخت‌افزاری و بیش از 20 سال تجربه در صنعت اتوماسیون، توانسته است پردازنده SoC‌ (سیستم روی تراشه) خود را با حل‌کننده منطق سخت‌افزاری (HLS)، شمارنده و تایمر سخت‌افزاری با سرعت بالا، موقعیت‌یابی NC، ارتباطات کامل و FLASH را به دورن یک چیپ کوچک BGA ادغام نماید. این محصول برای اولین بار است که به صنایع PLC معرفی شده و این موضوع فتک را به رهبر بازار طراحی میکرو پی ال سی‌ها تبدیل کرده است. از آنجایی که بخش‌های متداول PLC اکنون در SOC  ادغام شده‌اند؛ بنابراین، لایه پردازنده و برد بخش ورودی و خروجی را می‌توان بر روی یک PCB منفرد تولید کرد. این کار اندازه پی ال سی فتک سری B1 و B1z را کاهش داده و با برطرف‌سازی نیاز به انتقال مکرر داده‌ها از بخش‌های مختلف، موجب افزایش سرعت و نیز افزایش قابلیت اطمینان محصولات این سری‌ها شده است.

ویژگی‌ها و قابلیت‌های پی ال سی فتک سری B1

به‌لطف ساده‌سازی طراحی و نیز استفاده از فناوری SoC بسیار یکپارچه، مقدار اجزای مورد نیاز در پی ال سی فتک سری B1 و B1z به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. شرکت فتک توانسته است با بکارگیری قطعات با کیفیت بالا و رویکردهای کنترل کیفیت دقیق، یک PLC با کیفیت بالا را برای اتوماسیون صنایع مدرن ایجاد نماید.

طراحی ساده شده فناوری SoC با ادغام بخش‌های مختلف، هزینه‌های سخت‌افزاری را به‌طور قابل توجهی کاهش داده است. این امر موجب شده است که پی ال سی‌های سری B1 و B1z، با وجود کیفیت و قابلیت اطمینان بسیار بالا، قیمت مقرون به صرفه‌ای داشته باشند و از توان رقابت بالایی در بازار پی ال سی‌ها بهره‌مند شوند.

سری پی ال سی B1 و B1z،  با استفاده از پیچیده‌ترین فرآیند تولید و توسعه و طراحی برد دو لایه، به بازار ارائه شده است و نسبت به سایر طراحی‌های چهار لایه‌ای، مقاومت بالاتری در برابر نویز دارد.

پی ال سی‌های سری B1 و B1z جزء محصولات اقتصادی و مقرون به صرفه شمار می‌روند؛ اما نظر به استفاده از فناوری‌های پیشرفته استفاده شده در ساخت و تولید آنها، کاهش قیمت هیچ خللی بر عملکرد و قابلیت اطمینان آنها وارد نکرده است. 

تمامی دستورالعمل‌های قدرتمند سری پی ال سی FBs برای این پی ال سی های سری B1 و B1z نیز قابل دسترسی بوده و علاوه بر این، نرم‌افزار برنامه‌نویسی Winproladder نیز برنامه‌نویسی و طراحی فرآیندها را برای این سریB1 بسیار آسان کرده است.

خرید پی ال سی فتک سری B1

برای خرید PLC فتک و اطلاع از نرخ روز و قیمت پی ال سی فتک سری B1، علاقه‌مندان، کاربران و فعالان حوزه اتوماسیون صنعتی می‌توانند به آزند کنترل نمایندگی PLC فتک مراجعه نمایند. آزندکنترل با ارائه محصولات کامل اتوماسیون برند فتک همراه با کارشناسان با تجربه، راه‌اندازی سیستم‌های اتوماسیون را به امری بسیار مقرون به صرفه تبدیل کرده است. همچنین با ارائه دستگاه‌ها و ابزارهای مرتبط، جست‌و‌جو‌های زمان‌بر برای ماشین‌های جانبی را از میان برداشته است. جدیدترین محصولات فتک مورد استفاده در اتوماسیون شامل دستگاه‌های PLC و ماشین‌های HMI، کابل‌های ارتباطی و مبدل توسط آزند کنترل نمایندگی محصولات فتک در ایران برای علاقه‌مندان و کاربران فراهم شده است.

آزندکنترل نمایندگی پی ال سی فتک(FATEK PLC) در تهران

آزندکنترل نمایندگی پی ال سی فتک کلیه پی ال سی های سری FBS و سری B1 را با بهترین قیمت و خدمات در کشور ارائه می دهد.میتوانید برای خرید کلیه محصولات PLC فتک  و گرفتن استعلام قیمت و خدمات پشتیبانی و فروش کلیه محصولات فتک به آزندکنترل نمایندگی محصولات فتک مراجعه کنید و همچنین از طریق تماس تلفنی یا واتساپ با خطوط 09124744857 و 02188839002 با کارشناسان آزندکنترل ارتباط بگیرید.

ادامه مطلب

فهرست

کارشناس فروش : ۰۹۱۲۴۷۴۴۸۵۷

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم