فیلتر توسط
فیلتر توسط
شاخه‌ها
برند
سری اینورتر:
ولتاژ ورودی:
ولتاژ خروجی:
محدوده توان اینورتر (KW):

اینورتر

فیلتر توسط
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه خرید xima G 0.37 kw | اینورتر زیما مدل G سازگاری با انواع کاربردهای صنعتی توابع کنترلی پیشرفته الگوریتم های کنترلی V/F و Sensorless vector تابع Autotune هوشمند قابلیت تغییر نرم افزاری مطابق با...
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه اینورتر SY2000-7R5G-4 اینورتر SY2000 سانیو مدل SY2000-7R5G-4 دارای ورودی سه فاز 7.5KW - 10HP و پنج اسب می باشد. این محصول، ساخت چین می باشد.  
4,273,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه اینورتر تکفاز 0.4 کیلووات دلتا سری MS300 مدل VFD2A8MS21ANSAA  اینورتر تکفاز 0.4 کیلووات دلتا سری MS300؛درایو کنترل برداری فشرده میباشد که با پارت نامبر  VFD2A8MS21ANSAA در بازار شناخته میشود....
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه اینورتر 0.4 کیلووات ورودی تکفاز آیمستر سری U1 مدل ADT U1-0040-7 اینورتر 0.4 کیلووات ورودی تکفاز آیمستر سری U1 شرکت ADT کره جنوبی با پارت نامبر ADT U1-0040-7 در بازار ایران خرید و فروش میشود....
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه درایو 0.75KW (یک اسب) تکفاز انکام سری EDS800 با کد فنی EDS800-2S0007 -   کنترل دور انکام با کاربری جنرال(عمومی)مناسب برای صنایع غذایی، پمپ و بوستر پمپ، دستگاه سیم کشی، دستگاه چاپ و بسته بندی، تهویه...
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه اینورتر تکو 0.4KW - 0.5HP ورودی تکفاز S310-2P5-H1D اینورتر تکو سری S310 با توجه به قیمت اقتصادی و آپشن های به نسبت قابل قبول در خیلی از کاربری های عمومی و سبک می تواند مورد توجه قرار بگیرید که از...
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه اینورتر اینوت مدل  GD10-0R4G-2-B اینورتر اینوت مدل  GD10-0R4G-2-B اینورتر اقتصادی برای کاربری های عمومی صنعتی محسوب می شود و با توجه به کی پد جدا شونده در تمامی توان ها مورد توجه خیلی از صنعتگران...

اینورتر(کنترل دور موتور)

در راه اندازی موتورهای سه فاز یکی از روشهای پرکاربرد استفاده از اینورترها(درایوهای الکتریی) است.

درایو در واقع یک توع مبدل قابل کنترل است.

روش کار درایو به این صورت است که سه فاز یا تک فاز را تحویل می دهد.

ساختار اصلی تمامی درایوها به این صورت است که ابتدا به کمک یک مبدل کنترل نشده (دیودی) یا تمام کنترل شده (تریستوری) خط سه فاز یا تک فاز تبدیل به dc  می شود.

سپس این ولتاژ dc از یک مدار فیلتر جهت حذف نویزهای سطح ولتاژ عبور می کند.

مهمترین قسمت درایو پل های igbt برای سوئیچ کردن بر روی این ولتاژ dc  است. گیت این igbt ها توسط یک برد با خروجی شکل موج pwm یا spwm سوئیچ و کنترل می شود.

دلیل استفاده از این نوع پالس های سوئیچ هم این است که کل موج خروجی درایو با این روش سوئیچ دارای هارمونیک اصلی (فرکانس اصلی که قرار است موتور راه اندازی شود ) با دامنه بالا هستند و هارمونیک های دیگر شکل موج با فرکانسهای بالاتر دارای دامنه خیلی کم بوده و اختلالی در عملکرد موتور ایجاد نمی کنند و به راحتی هم با فیلتر قابل حذف هستند.

اینورتر1

برد کنترلی، تولید سیگنالهای PWM و قطع و وصل این IGBTها دارد که ما در هنگام تنظیم پارامترهای درایو این برد را برنامه ریزی می کنیم.

کنترل این پارامتر ها و در واقع کنترل سوئیچ این برد در صنعت می تواند به چند صورت باشد:

1- ساده ترین حالت کنترل موتور از طریق خود پنل دراید است که با تنظیم پارامترها و چند دکمه بر روی صفحه پنل درایو این کار امکان پذیر خواهد بود.

2- روش دوم استفاده از یک سری شستی های استاپ یا استارت خارجی به عنوان سیگنالهای دیجیتال و یا یک ولوم تغییر ولتاژ به عنوان سیگنالهای آنالوگ است.

نکات نصب اینورتر

ابتدا باید بدانیم که اینورترها تسبت به آلودگی حساس هستند به خصوص به این خاطر که گرد و خاک می تواند تبادل حرارتی آنها را به شدت کاهش داده و باعث خراب شدن زودهنگام آنها شود.

در مکانهایی که گرد و خاک زیاد است مثل کارخانه سیمان، کارگاه های چوب بری، سرندها، آسیابهای صنعتی و .... بایستی اینورتر در تابلویی نصب شود که دارای تبادل حرارتی بالا و درجه حفاظت مناسب جهت ممانعت از ورود گرد و خاک باشد.

مثلا در این تابلوها بایستی از فن های ورود هوا و هم چنین خروج هوا استفاده شده و این فن ها دارای فیلتر نیز باشند.

هوا بایستی از پایین تابلو وارد کابین تابلو شده و پس از عبور از تجهیزات توسط فن بالای تابلو، از فضای تابلو خارج شود.

اینورتر 2

شکل زیر این فن ها را نشان می دهد.

اینورتر 3

برای تبادل حرارتی بیشتر تمامی درایوها دارای گرماگیر هستند. این گرماگیر بهتر است به صورت مستقیم بر روی خود سینی تابلو پیچ شود تا انتقال حرارت حداکثر شود. اگر این گرماگیر در انتها به صورت مسطح باشد و بر روی کار بنشیند می توان از خمیرهای سیلیکونی برای تبادل حرارت بهتر هم استفاده کرد.

معمولا درایوها را نمی توان به شکل عمودی روی یکدیگر نصب کرد زیرا حرارت درایو پایین دستی روی عملکرد درایو بالادستی تاثیر بدی خواهد گذاشت. بهتر است تا آنجا که امکان دارد درایوها در یک سطح به صورت افقی نصب شوند و یا اگر هم به صورت پایین دستی بالا دستی نصب شد حالت پلکانی  داشته باشند یعنی به صورت شکل زیر که البته در زمانی که می خواهید سفارش فوندانسیون تابلو برق را بدهید بایستی این حلت را با طراح در میان بگذارید.

حالت پلکانی مانند شکل زیر

اینورتر 4

فضایی باید در اطراف درایو برای تبادل حرارت در نظر گرفت. بگر این فضا در نظر گرفته نشود حرارت درایو بر روی سایر تجهیزات تابلو اثر مخرب خواهد گذاشت. در دستورالعمهای درایوها این فضا ذکر شده است.

اینورتر 5

نکته دیگر اینکه اگر تجهیزات دیگری در تابلوی برق استفاده می شود مثل خازنهای اصلاح ضریب یا SSRها حتما بایستی از فن هایی که گفته شد در تابلو برق استفاده شود زیرا حرارت تابلو چند برابر می شود.

نصب درایو ها همیشه در تابلو به صورت عمودی است و این مورد هم به خاطر تبادل حرارت بهتری است که توسط فن ها انجام می شود و درایو قطعه ای ندارد که بایستی حتما عمودی باشد و در غیر اینصورت خراب خواهد شد! در شکل زیر فضای نسبتا مناسب برای درایو در نظر گرفته شده است.

اینورتر 6

ادامه مطلب

فهرست

کارشناس فروش : ۰۹۱۲۴۷۴۴۸۵۷

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم