کانتر آتونیکس FX6

جدید

تحلیل و بررسی کوتاه کانتر آتونیکس FX6

کانتر آتونیکس  FX6  یکی از کانتر/تایمرهای   مورد استفاده در بازار صنعت می باشد.

جزییات بیشتر

استعلام بگیرید

با کارشناسان فروش تماس بگیرید !
 
بررسی تخصصی

تحلیل و بررسی دقیق کانتر آتونیکس FX6

این مدل از شمارنده های آتونیکس قابلیت انتخاب مد شمارنده یا تایمر را به وسیله دیپ سوئیچ داخلی را داشته و امكان شمارش بالا رونده و پایین رونده را فراهم آورده است.سرعت شمارش حداکثر 5KHZ و پشتیبانی از ورودی PNP و  NPN و تابع انتخاب نقطه اعشار از دیگر امکانات این کانتر می باشد. سوئیچ های دیجیتال تعبیه شده در این دستگاه امکان استفاده آسانتر را  به کاربر می دهد .

کانتر آتونیکس FX6

معرفی شمارنده (کانتر)

شمارنده دستگاهی است تعداد دفعات انجام یک فرآیند را ذخیره و نمایش می دهد. بوسیله ی این دستگاه می توان عملیات شمارش وکنترل تعداد محصولات را با دقت انجام داد.

مزایای استفاده از شمارنده(کانتر)

برای کاربر شمارش یک فرآیند به صورت مکرر و به تعداد زیاد کار دشواری است و در نتیجه شمارنده می تواند تعداد شمارش زیاد را با دقت بالا انجام دهد.

همچنین دیگر کنترل کننده ها از جمله plc  نیز می تواند عمل شمارش را با دقت انجام و خروجی مورد نظر را از آن گرفت اما استفاده از PLC در بعضی از پروسه ها توجیه اقتصادی نداشته و مقرون به صرفه نمی باشد.

انواع مدکاری شمارنده:

شمارنده های دیجیتال دارای دو مد مختلف کاری که در مد اول دستگاه عددی را به عنوان نقطه ی شمارش نهایی دریافت و پس از شروع عملیات شمارش،به محض رسیدن شمارنده به این عدد(نقطه شمارش نهایی) رله خروجی دستگاه وصل می گردد و در حالت دوم دستگاه فقط به عنوان شمارنده عمل می نماید که در این حالت دستگاه خروجی ندارد.

کاربرد شمارنده ها:

به طور کلی هر شمارنده معمولا برای شمارش تکرار هر اتفاق،دور(در ثانیه،دقیقه،ساعت) و...مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد فراوانی در صنعت دارد.

یکی از کاربردهای جالب شمارنده ها در مولتی متر دیجیتال است که یک ولتاژ اندازه گیری شده و به صورت عددی نمایش داده می شود و همچنین نیز می تواند درون یک مولتی متر دیجیتال تبدیل A/D(آنالوگ به دیجیتال) از یک شمارنده برای تبدیل ولتاژ آنالوگ به عدد مورد استفاده قرار گیرد.

شمارنده ها را می توان در خطوط تولید(برای شمارش تعداد بسته های بسته بندی شده و یا تعداد قطعات عبوری از مقابل سنسور که به شمارنده پالس میفرستد را به دقت شمارش کرد و آن را نمایش داد) به کار برد.

نکاتی که در خرید شمارنده ها باید دانست :

1-ولتاژ تغذیه ورودی

2-قابلیت ذخیره سازی اطلاعات

3-جریان مجاز رله خروجی آن

4-مدهای کاری شمارنده

5-قابلیت شبکه شدن

6-ابعاد آن

نحوه ی کدخوانی کانتر/تایمر  FX6 آتونیکس

ابعاد کانتر/تایمر آتونیکس FX6

ابعاد کانتر آتونیکس FX6

ابعاد کانتر آتونیکس FX6

 
جزئیات فنی
مد عملکرد:کانتر/تایمر
ولتاژ تغذیه:110-220V AC
تعداد ارقام:6 رقم
سایز:72×72
خروجی:یک تنظیم
شرکت سازنده:آتونیکس
کشور سازنده:کره جنوبی

نوشتن دیدگاه

کانتر آتونیکس FX6

تحلیل و بررسی کوتاه کانتر آتونیکس FX6

کانتر آتونیکس  FX6  یکی از کانتر/تایمرهای   مورد استفاده در بازار صنعت می باشد.

نوشتن دیدگاه

17 محصول مشابه یافت شد