لوگو ورژن 8 مدل LOGO24 RCE, 0BA8

جدید

تحلیل و بررسی کوتاه لوگو ورژن 8 مدل LOGO24 RCE, 0BA8

لوگو ورژن 8 مدل LOGO24 RCE, 0BA8 دارای صفحه نمایش،دارای قابلیت های WebServer/Datalog،دارای قابلیت افزودن کارت حافظه micro SD
با داشتن ولتاژ تغذیه ماژول اصلی 230VAC از جمله پی ال سی های زیمنس پراستفاده بازار صنعت محسوب می شود.

جزییات بیشتر

1,250,000 تومان

با کارشناسان فروش تماس بگیرید !
 
بررسی تخصصی

PLC چیست؟

پی‌ال‌سی (به انگلیسیProgrammable Logic Controller) یا کنترل‌گر منطقی برنامه‌پذیر رایانه کنترل‌گر تک منظوره‌ای است که به دلیل ویژگی‌های خاصش بیشتر برای کنترل فرایندهای مکانیکی یا صنعتی مانند خطوط تولید استفاده می‌شود.

PLC در جهت اهداف کنترلی و برای استفاده در محیط های صنعتی به کار گرفته شد چون به سادگی قابل برنامه پذیری بود و تغییر در سیستم کنترل با تغییر در نرم افزار برنامه کنترل به سهولت امکان پذیر بود؛ مزایای فوق به همراه کوچکتر شدن ابعاد سیستم کنترل ، عیب یابی سریع تر ، خرابی کمتر ، توانایی اجرای برنامه های پیچیده تر، توانایی تبادل اطلاعات با سیستم های دیگر و ... باعث شد که مدارهای رله ای به سرعت میدان را برای حضور PLC ها خالی کنند.

انواع PLC

انواع سیستم  PLC:

PLC ها را می توان از نظر اندازه حافظه یا تعداد ورودی و... می توان به انواع زیر تقسیم بندی کرد:

PLC های کوچک: جایگزینی برای کنترل کننده های سنتی است. تابعیت گسترش محدود و حداکثر دو یا چند ورودی/خروجی دارند. و برنامه نویسی آنها، نردبانی یا با دستورات نمادی صورت می گیرد.

PLC های متوسط: این PLC ها ساختار مدولار دارند در نتیجه توسعه و یا تغییر آنها ساده است و تنها با اضافه نمودن یا تغییر مادولها صورت می گیرد.امکانات ارتباطی زیاد دارند و می توان از آنها در کنترل گسترده استفاده کرد و برنامه نویسی آنها نردبانی یا نمادی و یا دستورات گرافیکی است.

PLC های بزرگ: در مواردی که تعداد ورودی ها/ خرروجی ها زیاد است و یا عملیات کنترلی پیچیده است از PLC های بزرگ استفاده می گردد از این PLC ها برای هدایت تعدادی PLC کوچک نیز استفاده می شود و برنامه نویسی این نوع PLC ها معمولا با استفاده از زبان های سطح بالا صورت می گیرد.

قسمت های تشکیل دهنده PLC :

1-واحد منبع تغذیه

2-واحد پردازش مرکزی CPU

3-حافظه

4-ماژول های ورودی 

5-ماژول های خروجی

6-ماژول های تغییر شکل سیگنال

7-ماژول های ارتباط پروسسوری

8-ماژول رابط

9-بدنه قفسه

PLCاز لحاظ شکل ظاهری به دو گروه یکپارچه و مدولاتور تقسیم بندی می شوند:

1- پی ال سی های کوچک معمولا به صورت (Compact) یکپارچه طراحی و ساخته شده اند به این معنا که منبع تغذیه و cpu و ماژول های ورودی و خروجی به صورت یکپارچه در کنار هم متصل هستند و یک واحد تلقی می شوند در این نوع PLC قادر به نگهداری فقط 1000 خط برنامه می باشد اما مکانی جهت اتصال به پروگرام و ورودی و خروجی های اضافی وجود دارد.

2- در انواع مدولاتور بر خلاف نوع یکپارچه کاربر می تواند ماژول های ورودی و خروجی دلخواه را از آن خانواده بسته به نیاز خود انتخاب و در کنار هم قرار دهد. که شامل کارت های جداگانه منبع تغذیه ، cpu، وردی و خروجی به تعداد مورد نیاز می باشد که به ترتیب روی RACK و در داخل (SLOTS) شکاف ها نصب می شوند.

ویژگی­های PLC ها:

1-ساختار مدولار دارند که تعویض بخشی از آن امکان پذیر می باشد.

2-عدم ایجاد نویز برخلاف مدارات رله کنتاکتوری

3-کاهش توان مصرفی

4-امکان کنترل از راه دور

5-امکان تغییر برنامه بدون تغییر سیم کشی و رسیدن به خروجی مدنظر

6-افزایش میزان تولید وبالارفتن بازدهی

7--بسیار بالا تر بودن ضریب اطمینان و درجه حفاظت این سیستم‌ها از ماشین‌های رله‌ای

کاربردهای PLC در صنعت:

1-صنایع اتومبیل سازی 
2-صنایع پلاستیک سازی 
3-صنایع سنگین
4-صنایع شیمیایی
5-صنایع غذایی 
6-صنایع ماشینی
7-صنایع حمل و نقل 
8-صنایع تبدیل انرژی
9-خدمات ساختمانی 

انتخاب PLC مناسب :

برای استفاده از PLC مناسب در یک پروژه باید موارد زیر را معین نمودو به آنها توجه کرد :

1-تعداد ورودی ها

2-تعداد خروجی ها

3-تعداد فلگ ها

4-تعداد شمارندگان(کانترها)

5-تعداد تایمرها

6-نوع فلگ ها و تایمرها

7-اندازه حافظه

8-سرعت اجرای برنامهSCAN TIME

9-نوع برنامه کاری دستگاه

10-دقت وسرعت انجام پروژه

11-تعداد ورودی وخروجی ها

12-نوع بار(جریان خروجی و ولتاژ آن)

13-نوع تغذیه

PLC SYSTEM

لوگو زیمنس 8 تحولی جدید در پی ال سی زیمنس

در یک کلمه باید گفت لوگو زیمنس یک “ابتکار”.شاهکاری دیگر از زیمنس است. لوگو زیمنس محصولی هوشمند برای نسل آینده.این نسل جدید به معنای واقعی با تمام خواسته های مشتری سازگار است ، خوش دست ، با صفحه نمایش جدید و امکان مکالمه ی کامل با اِترنت را نیز داراست.همچنین اَپلیکیشن وب سرور لوگو زیمنس همه چیز را بسیار ساده کرده.یکی دیگر از ویژگی های این نسل جدید امکان ارتباط با شبکه موبایل با دستگاه هست .که در این عرصه روشی جدید محسوب می شود .

پی ال سی لوگو کوچکترین پی ال سی ساخت شرکت زیمنس می باشد که  در سال 1996 عرضه شد باکارائی بالا و وزن کم در صنایع و ماشین آلات بسته بندی پرکنها ، پله برقی و غیره کاربرد دارد . این خانواده از پی ال سی دارای صفحه نمایش بوده وتوسط کلیدهای روی آن یا به کمک کامپیوتر قابل برنامه ریزی می باشد.

مهمترین واحدهای تشکیل دهنده ی یک PLC LOGO عبارتند از :

1-منبع تغذیه:تغذیه سخت افزار از طریق دو ترمینال به نامهای Nو L1 انجام می شود.ولتاژ ورودی دستگاه به این ترمینالها اتصال می یابد.منبع تغذیه پی ال سی لوگو شرکت زیمنس جهت تغذیه قسمت های مختلف  از جمله CPU و سنسورها در لوگو با کلاس ولتاژهای 24V و کمتر مورد نیاز است.در LOGO با کلاس ولتاژی بالای 110V و 230 ولت نیازی به منبع تغذیه نیست در این مدل ها ورودی وخروجی ها و CPU مستقیما به شبکه ی شهری 230 ولت وصل می شوند.

2-ماژول اصای Basic Module:

ماژول اصلی PLC LOGO شرکت زیمنس در دو مدل به بازار عرضه شده است که عبارتند از :

الف-ماژول اصلی با صفحه نمایش:در این ماژول قابلیت نمایش وضعیت ورودی ها،خروجی ها وتست برنامه وجود دارد.علاوه بر برنامه نویسی از طریق نرم افزار LSC در رایانه قابلیت برنامه نویسی و ویرایش برنامه با کلیدهای تابع روی ماژول امکان پذیر است.

صفحه کنترل :(این صفحه در مدل های RCO وجود ندارد)

صفحهنمایش :(این صفحه در مدل های RCO وجود ندارد)

ب-ماژول اصلی بدون صفحه نمایش:این ماژول از نظر اقتصادی به صرفه تر بوده و استفاده از آن ساده تر است.برنامه نویسی آن فقط  از طریق نرم افزار LSC در رایانه امکان پذیر است.

چگونگی تشخیص مدل های LOGO از روی دستگاه:

عدد 12:نشان دهنده ی نوع VDC 12 ولت است.

عدد 24:نشان دهنده ی نوع VDC 24 ولت است.

عدد 230:نشان دهنده ی نوع VAC 230 ولت است.

حرف R:نشان دهنده ی خروجی های رله ای می باشد.در صورتی که حرف R درج نشده باشد مفهوم آن اینست که خروجی ها به صوزت ترانزیستوری هستند..

حرف C:نشان دهنده ی دارا بودن سوئیچ تایمر و زمان بندی هفتگی است.

حرف O:نشان دهنده ی نسخه ی بدون نمایشگر هست. 

3-ماژول توسعه ورودی و خروجی Expansion Module:

لازم به ذکر است که هر ماژولی که به رله هوشمند اضافه می شود نیاز به تامین تغذیه دارد.ماژول های توسعه به سه دسته ی دیجیتال ،آنالوگ و شبکه تقسیم می شوند.نوع خروجی روی سخت افزار مشخص می شود. این خروجی ها به صورت رله ای یا ترانزیستوری می باشند.

ماژول های خروجی ترانزیستوری:در Logo با خروجی ترانزیستوری خروجی ها از نظر اتصال کوتاه و با اضافی حفاظت شده اند و ولتاژ کمکی برای خروجی ها نیاز نیست و Logo آن را تامین می نماید.در حقیقت ماژول خروجی ترانزیستوری منحصرا در DC به کار گرفته می شود و هیچ حالت متحرک نداشته و عمل قطع و وصل با جرقه همراه نخواهد بود و سرعت سوئیچ آن بسیار بالا خواهد بود.

ماژول های خروجی رله ای:در Logo با خروجی رله ای خروجی ها می بایست از منبع تغذیه و ورودی ها ایزوله باشند این خروجی بیشتر برای حالت AC مناسب هست اما در حالت DC نیز کاربرد دارد.

نکته:ماکزیمم جریان کلیدزنی در خروجی ها 10A می باشد.

4-کارت حافظه:جهت کپی کردن اطلاعات از یک رله هوشمند LOGO به رله هوشمند LOGO دیگر استفاده می شود به گونه ای که هنگام استفاده می توان برنامه ر از LOGO به کارت و یا از کارت به LOGO ارسال نمود.

کارت حافظه دارای سه رنگ آبی،زرد،قرمز می باشد.

آبی:قابلیت خواندن و نوشتن برنامه را دارد و با قطع برق برنامه پاک می شود.

زرد:قابلیت خواندن و نوشتن برنامه را دارد و با قطع برق برنامه پاک نمی شود.

قرمز:فقط قابلیت خواندن برنامه را دارد و با قطع برق برنامه پاک نمی شود.

هنگام ارسال برنامه به کارت حافظه قرمز لازم است برای آن رمز انتخاب کنیم و فقط با وارد نمودن رمز می توانیم برنامه آن را ویرایش و یا استفاده کنیم.

5-کابل اینترفیس:

جهت برقراری ارتباط مابین پی ال سی لوگو وکامپیوتر به منظور انتقال اطلاعات شرکت سازنده کابل های واسطی را به همراه سخت افزار لوگو ارائه کرده است  که به کابل Intreface معروف می باشد.

نرم افزار LOGO

نرم افزار LOGO! Soft Comfort نرم افزاری جهت فراهم سازی محیط برنامه نویسی جهت کار با مینی PLCهای لوگو میباشد.از آنجا که برنامه نویسی از طریق صفحه کلید تعبیه شده بر روی سخت افزار کاری وقت گیر بوده و همچنین نوشتن برنامه های حجیم با صفحه کلید مذکور بسیار دشوار می نماید.لذا شرکت زیمنس نرم افزار مورد نظر مورد نظر را که محیط مناسب جهت نوشتن و ویرایش برنامه را در اختیار کاربر قرار وهمچنین امکان تست برنامه ر فراهم می اورد.

سیستم مورد نیاز برای نصب

Microsoft Windows XP SP3, 7 SP1 or 10-

   Main processor 2 GHz or higher-

                       1GB RAM or  Higher -

5GB free hard disc space -

نرم افزار LOGO V8.1 COMFORT

 
جزئیات فنی
نوع:Mini Plc
نوع خروجی دیجیتال:رله
ولتاژ تغذیه:24VDC/24VAC
تعداد ورودی دیجیتال:8 ورودی
تعداد خروجی دیجیتال:4 خروجی
پورت ارتباطی Ethernet:1 عدد
شرکت سازنده:زیمنس
کشور سازنده:آلمان
کد تجاری محصول:6ED1052-1HB00-0BA8

نوشتن دیدگاه

لوگو ورژن 8 مدل LOGO24 RCE, 0BA8

تحلیل و بررسی کوتاه لوگو ورژن 8 مدل LOGO24 RCE, 0BA8

لوگو ورژن 8 مدل LOGO24 RCE, 0BA8 دارای صفحه نمایش،دارای قابلیت های WebServer/Datalog،دارای قابلیت افزودن کارت حافظه micro SD
با داشتن ولتاژ تغذیه ماژول اصلی 230VAC از جمله پی ال سی های زیمنس پراستفاده بازار صنعت محسوب می شود.

نوشتن دیدگاه

30 محصول مشابه یافت شد