دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها

فلوتر مکانیکی پارس فانال

تحلیل و بررسی کوتاه فلوتر مکانیکی پارس فانال

فلوتر مکانیکی پارس فانال وسیله ای مناسب برای اتوماتیک کردن سیستم پمپاژ مایعات برای حفاظت در برابر خشک کار کردن و کنترل سطح مایعات به صورت دائمی؛ همچنین دارای دو الکترود جهت بررسی مایع  می باشد.  فلوتر 230 آمپر پارس فانال، مقاومت بالایی نسبت به انواع مایعات داشته و می تواند مایعات رقیق، رسانا و غیر رسانا را کنترل نماید.

ادامه مطلب
استعلام بگیرید
نام تجاری:
کد QR را برای باز کردن این صفحه بر روی تلفن همراه خود اسکن کنید.
محصولات مرتبط
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه فلوتر مکانیکی پارس فانال فلوتر مکانیکی پارس فانال وسیله ای مناسب برای اتوماتیک کردن سیستم پمپاژ مایعات برای حفاظت در برابر خشک کار کردن و کنترل سطح مایعات به صورت دائمی؛ همچنین دارای دو الکترود جهت...
توضیحات

فلوتر

کنترل کننده های سطح ، برای سنجش ارتفاع مایعات یا محتوای مخازن و کنترل آن به واسطه قطع یا وصل کردن جریان ورودی و خروجی مواد به محیط مخزن مورد استفاده قرار می گیرند. فلوتر در لغت به معنای شناور است. در صنعت و مبحث ابزار دقیق فلوتر به قسمتی از دستگاه های کنترل کننده ی سطح گفته می شود که روی سیال شناور می ماند.

هر فلوتر دارای دو الکترود می باشد که یکی برای اندازه گیری پایین ترین مقدار آب داخل مخزن بوده و یکی برای سنجش بالاترین مقدار آب داخل مخزن می باشد و وقتی مخزن خالی باشد فلوتر به پمپ فرمان می دهد که آب را وارد مخزن کند و در صورت رسیدن آب به سطح الکترود دوم، فلوتر به مخزن فرمان قطع را داده و پر شدن مخزن متوقف می شود. فلوتر دارای ویژگی های مختلفی می باشد که در زیر به چند نمونه از آن می پردازیم:

  • کنترل پمپ‌ها
  • حفاظت پمپ‌های آب در برابر کارکردن بدون آب
  • جلوگیری از پر شدن بیش از حد و سر ریز شدن مخازن
  • پرکردن اتوماتیک مخازن
  • تشخیص قابلیت هدایت مایعات

فلوتر مکانیکی پارس فانال

نحوه عملکرد

نحوه عملکرد کنترل کننده های سطح به این صورت است که شامل یک جسم شناور با چگالی کمتر از سیال مورد استفاده در سیستم می باشد. معمولا این جسم شناور به یک اهرم یا سیم متصل می باشد، با بالا رفتن شناور، اهرم حرکت کرده و ورودی سیال به مخزن را می بندد و زمانی که مقدار سیال داخل مخزن کم شود جسم شناور با سطح آب پایین آمده و ورودی سیال به مخزن باز می شود.

 ساده ترین نحوه کنترل سطح مایعات با فلوتر، از طریق فلوتر مکانیکی صورت می گیرد. فلوتر مکانیکی قطعه ای است که درون خودش یک گوی دارد که به هنگام بالا آمدن یا پایین رفتن  فلوتر، گوی حرکت کرده و کنتاکتی که درون فلوتر هست قطع و وصل می شود. در انتهای فلوتر سه سیم وجود دارد که یکی سیم مشترک (com) هست و دو تای آن کنتاکت بسته (nc) و دیگری کنتاکت باز (no) هست. و برای تشخیص سیم ها می توانیم به کاتولوگ فلوتر رجوع کنیم و اگر کاتالوگ در دسترس نبود می توان با مولتی متر سیم ها را تشخیص داد.

فلوتر مکانیکی پارس فانال

انواع فلوتر

فلوترهای آب، بخار، فلوترهای الا کلنگی، فلوتر عیوض، فلوتر مواد غذایی و دیگ بخار، فلوتر مکانیکی انواع مختلف فلوتر می باشند. فلوتر های مکانیکی ساده ترین نوع فلوتر و ساده ترین نوع کنترل سطح مایعات می باشند.

فلوتر مکانیکی دارای یک گوی می باشد که در هنگام بالا آمدن و یا پایین رفتن سطح سیال ، این گوی فلزی به دلیل تغییر شیب حرکت کرده و کنتاکتی که در درون فلوتر قرار دارد قطع و وصل می شود.

برای انتخاب فلوتر مناسب باید چند مورد را مورد توجه قرار داد:
  1. چگالی سیال
  2. رنج دمایی
  3. فشار مخزن
  4. ارتفاع اندازه گیری

 

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

نوع قطعه
فلوتر
شرکت سازنده
پارس فانال
کشور سازنده
ایران
نام تجاری محصول
PFFS-2HP

فهرست

کارشناس فروش : ۰۹۱۲۴۷۴۴۸۵۷

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم