خط کش دیجیتال 7 سانتی متر Sino مدل KA300-70

جدید

تحلیل و بررسی کوتاه خط کش Sino مدل KA300-70

خط کش دیجیتال، نوع optic با طول مفید 70 میلیمتر مارک سینوsino چین، نوعTTL، خروجی سه سیگنال A , B , Z  و ولتاژ 5 ولت با کابل خروجی سه متری و سوکت نه پین نوع male می باشد.

جزییات بیشتر

استعلام بگیرید

با کارشناسان فروش تماس بگیرید !
 
بررسی تخصصی

مشخصات فنی خط کش دیجیتال SINO- KA300

 1. فاصله هد و خط‌ کش ۳ میلیمتر و تلرانس آن ۵/۰± میلیمتر است و تنها خط‌ کشی است که این فاصله و این تلرانس را دارد.این فاصله سبب می‌گردد این خط‌ کش براحتی نصب شده و دوام طولانی داشته‌ باشد.
 2. رزولیشن ۱µm ، ۵ µm یا ۰/۵ µm
 3. دقت ۳ µm/m ، ۵ µm/m یا ۱۰ µm/m
 4. طول اندازه گیری ۷۰mm تا ۱۰۲۰mm
 5. سرعت حرکت : ۶۰ متر بر دقیقه . .این شرکت خط کش با سرعت 120 متر در دقیقه نیز تولید می نماید.
 6. منبع تغذیه : ۵ V-80 Ma
 7. طول کابل استاندارد: ۳ متر (طول کابل خط کش سینو بطور معمول سه متر است اما امکان ارائه کابل های بلندتر نیز وجود دارد.)
 8. دمای کاری : صفر تا ۴۵ درجه سانتیگراد
 9. شکل سوکت: ۹ پین نوع D

شکل سوکت

خط کش دیجیتال Sino

خط‌کش دیجیتال (Linear Encoder)   به ابزاری اطلاق می‌گردد که می تواند میزان جابجایی ماشین را با دقت میکرون اندازه‌گیری نموده و بصورت سیگنال‌های الکترونیکی به نمایشگر یا کنترلر دستگاه انتقال دهد و جهت اندازه گیری دقیق  جابجایی روی ماشین آلات صنعتی مناسب می باشد.

(روتاری انکودر ها نیز هم خانواده خط کش های  دیجیتال هستند که میزان جابجایی دورانی را اندازه می گیرند) .  

خط کش دیجیتال  میزان  جابجایی  را  اندازه گیری   می کند  ولی نمایش نمی دهد خروجی خط کش دیجیتال به نمایشگر دیجیتال یا DRO   وصل می شود . نمایشگر میزان جابجایی نشان می دهد.همواره جهت اتصال یک خط‌کش به نمایشگر یا کنترلر بایستی به همخوانی مشخصات آنها توجه نمود . در بسیاری از نمایشگرها و کنترلر های جدید امکان معرفی برخی از مشخصات خط‌کش فراهم شده ولی با این وجود بایستی آیتم های فوق مد نظر قرار گیرد .

خط‌کش‌های دیجیتال با طول‌های مختلف‌‌ (از چند‌سانتی‌متر تا حدود یکصد متر) و با تکنولوژی های مختلف (نوری ، مغناطیسی و...)و با ولتاژهای تغذیه متفاوت (پنج ولت ، 12 ولت ، 24 ولت و ...) و شکل موج های مختلف سیگنال خروجی (مربعی ، سینوسی و ...) و شکل های مختلف فیزیکی عرضه می‌گردد.

سیگنال‌های خروجی از خط‌کش دیجیتال یا به نمایشگرها متصل می‌شوند تا در آن پردازش شده و مستقیما نمایش داده‌شوند و یا اینکه وارد کنترلر‌ها (سی ان سی ، پی ال سی و....) شده و جهت تحلیل میزان جابجایی ، اندازه گیری سرعت و شتاب و ... بکار می‌روند .

خط کش های دیجیتال علاوه بر نمایش میزان جابجایی( یا همان ابعاد قطعه کار ) با دقت میکرون می توانند اندازه ها را برحسب میلیمتر یا اینج ، چند صفحه مختصات یا چندین حافظه ، تقسیم دایره ای یا صفحه تقسیم ، تقسیم بندی روی  خطوط مورب ، پیدا کردن  وسط  قطعه کار،؛  اندازه گیری  بصورت مطلق  و افزایشی  ، نمایش  بصورت  قطری   یا   شعاعی  ( در سپورت دستگاه تراش)، ماشین  حساب، LINEAR ERROR CORRECTION   ( خطا های دستگاه را پوشش می دهد )، حفظ مقدار محور ها با قطع برق ( اندازه ها  و  حافظه ها با قطع و وصل برق حفظ می شود ) البته بسته به مارک نمایشگر ها ممکن است ای قابلیت ها افزایش و یا کاهش یابد .

شرکت سینو SINO چین، بهترین شرکت تولید کننده خط کش دیجیتال در کشور چین است . خط کش های تولیدی این شرکت از نوع نوری و دارای استاندارد CE اروپا می باشد . خط کش های 300KA , 200KA , 600KA  و 500KA از تولیدات این شرکت می باشد . شرکت سینو SINO نمایشگرهای مناسب با این خط کش ها را نیز تولید می کند.

خط کش دیجیتال Sino سری KA300

 کاربردی ترین خط کش از تولیدات این شرکت است و مناسب مصارف عمومی است . این سری از خط کش ها همچون سریهای KA500 و KA600 با رزولیشنهای نیم، یک و پنج میکرون و با ولتاژ 5 و یا 24 ولت و خروجی TTL و یا  RS422 و با طول کابل سه متر یا بیشتر عرضه می گردد . خط کش های سینو یکی از با کیفیت ترین خط کشهای دیجیتالی است که به ایران وارد شده است و در حال حاضر روی بسیاری از ماشین آلات صنعتی در ایران نصب شده است و تنها خط کش دیجیتالی است که مورد توجه سازندگان دستگاههای کالیبراسیون قرار گرفته است.

جدول زیر توضیحات پین‌ها در نوع  ELA-422-A:

توضیحات پین‌ها در نوع ELA-422-A

جدول زیر توضیحات پین‌ها در نوع TTL:

توضیحات پین‌ها در نوع TTL

ساختمان یک خط‌ کش شامل یک بدنه و یک هد می‌باشد

ساختمان خط کش

ابعاد فیزیکی خط کش های  دیجیتال  SINO-KA300

خط کش های دیجیتال سینو سری KA300 از طول هفت سانتیمتر تا 102 سانتیمتر تولید و عرضه می گردد. طول این خط کش از هفت سانت شروع و پنج سانت ، پنج سانت اضافه می گردد. خط کش های بزرگتراز 102 سانت با بدنه قوی تر و با نام KA600 تولید می گردند . خط کش های دیجیتالی KA600 از طول یکصد سانتیمتر به بالا هستند.

ابعاد خط کش های تا 102 سانت نوع ka300    

ابعاد خط کش SINO

L0   طول موثر یا حداکثر طول اندازه گیری

L1   فاصله مرکز به مرکز سوراخ های نصب

L2    طول کلی خط کش

 (اندازه ها بر حسب میلیمتر ) 

ابعاد خط کش های تا 102 سانت نوع ka300

راهنمای نصب:

 1. فاصله هد وخط کش سه میلیمتر است (بعلاوه و منهای نیم میلیمتر ).
 2. خط کش کاملا بموازات محور نصب شود بعبارت دیگر خط کش بعد از نصب از دو جهت ساعت شود.
 3. خط کش را طوری نصب نمایید که گردو غبار و مایعات وارد خط کش نشود.  
 4. کابلهای رابط را از مسیری عبور دهید که ایمن باشد و با بست روی بدنه دستگاه نصب نمایید.
 5. اگر طول خط کش کوتاه تر از کورس دستگاه است خطا محسوب شده و توصیه میگردد از خط کش بزرکتری استفاده نمایید در هر صورت اگر طول خط کش کوتاه است استوپ مکانیکی نصب نمایید به میکروسویچ ها اطمینان نکنید در هر حال اگر هد به انتهای خط کش برخورد کند خط کش خراب می شود.
 6. جنانچه به هر علت (دمونتاژ ماشین و دستکاری و... ) هد از خط کش خارج شد آن را جا نزنید و به تعمیرکاران وارد بسپارید.
 7. هنگام انجام تعمیر مکانیکی و مشابه روی دستگاه تعمیرکاران را از وجود خط کش روی ماشین مطلع فرمایید.
 8. در صورتی که دستگاه شما لقی دارد بهتر است لقی را برطرف نمایید لقی هایی که عمود بر محور حرکت باشد باعث کاهش عمر خط کش می شود همچنین دقت اندازه گیری را کاهش مید هد.
 9.  كابل هاي ارتباطي بايستي از نوع مرغوب و مطابق دستورات نصب انتخاب شود .
 10. دستورات نصب خط كش بايستي مطابق دفترچه راهنما و توسط کارشناس انجام گردد .
 11. قطعات  پلاستیکی دو طرف هد بعد از نصب باز گردد این قطعات جهت حمل خط کش است و در هنگام کار بایستی باز گردد.
 12. سیم ارت نمایشگر را به ارت کارخانه متصل نمایید.
 13. جهت حفاظت بهتر خط کش از کاور استفاده نمایید.
 
جزئیات فنی
نوع قطعهخط کش دیجیتالی
کورس خط کش70mm
تغذیه5V DC
نوع خروجیسه سیگنال A B Z
شرکت سازندهسینو
کشور سازندهچین
نام تجاری محصولSino KA300-120

نوشتن دیدگاه

خط کش دیجیتال 7 سانتی متر Sino مدل KA300-70

تحلیل و بررسی کوتاه خط کش Sino مدل KA300-70

خط کش دیجیتال، نوع optic با طول مفید 70 میلیمتر مارک سینوsino چین، نوعTTL، خروجی سه سیگنال A , B , Z  و ولتاژ 5 ولت با کابل خروجی سه متری و سوکت نه پین نوع male می باشد.

نوشتن دیدگاه

30 محصول مشابه یافت شد