دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها

ترموستات کنوتک مدل FOX-2PD

تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات کنوتک مدل FOX-2PD

ترموستاتConotec مدل FOX-2DP ساخت کره جنوبی با کیفیت عالی و قیمت رقابتی دارای یک ورودی سنسور PT100 در محدوده دمایی 199/9- تا 400+ درجه سانتیگراد و دارای یک رله در خروجی با قابلیت تعریف زمان تاخیر می باشد؛ همچنین نحوه کنترل خروجی ON-OFF می باشد و قابلیت نمایش وضعیت وصل خروجی روی نمایشگر را نیز دارد.

ادامه مطلب
استعلام بگیرید
نام تجاری:
کد QR را برای باز کردن این صفحه بر روی تلفن همراه خود اسکن کنید.
محصولات مرتبط
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات کنوتک مدل FOX-2001 ترموستاتConotec مدل FOX-2001 ساخت کره جنوبی با کیفیت عالی و قیمت رقابتی  دارای یک ورودی سنسور دمای ترمیستور NTC در محدوده دمایی ۵۰- تا ۹۹٫۹+ درجه سانتیگراد بوده و دارای...
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات کنوتک مدل FOX-1004 ترموستاتConotec مدل FOX-1004 ساخت کره جنوبی با کیفیت عالی و قیمت رقابتی دارای یک سنسور دمای در محدوده دمایی ۵۰- تا ۹۹+ درجه سانتیگراد و دارای یک خروجی رله با قابلیت...
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات کنوتک مدل FOX-D1004 ترموستاتConotec مدل FOX-D1004 ساخت کره جنوبی با کیفیت عالی و قیمت رقابتی دارای یک ورودی سنسور دمای دو رشته ای ترمیستور در محدوده دمایی ۴۰- تا ۹۰+ درجه سانتیگراد و دارای...
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات کنوتک مدل FOX-1PH ترموستاتConotec مدل FOX-1PH ساخت کره جنوبی با کیفیت عالی و قیمت رقابتی دارای یک ورودی سنسور PT100 در محدوده دمایی 50- تا 400+ درجه سانتیگراد و دارای دو خروجی رله با...
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات کنوتک مدل FOX-1CH ترموستاتConotec مدل FOX-1CH ساخت کره جنوبی با کیفیت عالی و قیمت رقابتی دارای یک ورودی سنسور PT100 در محدوده دمایی 50- تا 400+ درجه سانتیگراد و دارای یک رله در خروجی با...
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات کنوتک مدل FOX-2PD ترموستاتConotec مدل FOX-2DP ساخت کره جنوبی با کیفیت عالی و قیمت رقابتی دارای یک ورودی سنسور PT100 در محدوده دمایی 199/9- تا 400+ درجه سانتیگراد و دارای یک رله در خروجی با...
توضیحات

مهمترین مشخصه های ترموستات FOX-1CH:

 • ابعاد بدنه ۲۹×۷۱ میلی متر
 • ابعاد پنل بیرونی ۳۵×۷۷ میلی متر
 • ورودی سنسور PT100
 • دارای دو رله ۲ آمپر در خروجی
 • قابلیت تعریف سیستم سرمایش و یا گرمایش
 • قابلیت حذف خطای سنسور (در تنظیمات داخلی)
 • بازه دمایی کارکرد ۴۰۰+ ~ ۱۹۹٫۹- درجه سانتیگراد
 • دقت صفحه نمایش ۱± درصد
 • روش کنترلی ON/OFF
 • سیستم کنترلی گرمایش و سرمایش 
 • قابلیت تعریف مقدار هیسترزیس جهت مقدار بازه قطع و وصل
 • تغذیه 100-240 ولت AC

ترموستات “Thermostat” چیست؟

ترموستات یا کنترل دما  یک ابزار پر کاربرد در صنعت و تجهیزات خانگی به شمار می رود و کاربرد آن برای اندازه گیری . کنترل دما در یک محیط مشخص( مایع و گاز ) می باشد سنسور های ورودی ترموستات ها اغلب به صورت RTD و یا ترموکوپل می باشد.

كنترل كننده الكتريكي خودكار است براي تنظيم دما در فضاي بسته، معمولاً آن را به دستگاه هاي گرم يا سرد ساز متصل مي كنند; تا با قطع و وصل دستگاه، آن فضا را در دماي تنظيم شده ثابت نگه دارد.

هنگامي كه دما به نقطه تنظيم برسد، ترموستات مدار برقي دستگاه را قطع مي كند و وقتي دما 3 الي 5 درجه از نقطه تنظيم پايين تر رود، دوباره مدار را وصل مي كند و دستگاه روشن مي شود.

ترموستات از ترکیب کلمات یونانیThermo(گرما) و statos (توقف و ماندن) تشکیل شده است. بنابراین از ادغام این دو کلمه متوجه می­شویم که ترموستات وسیله ای است که گرما را در نقطه­ ی set شده حفظ می کند.

ترموستات ها علاوه بر نمایش دادن مقدار دما، قابلیت های دیگری نیز دارند. ترموستات ها میتواند دما یک محیط را ثابت نگه دارند. بعضی از ترموستات ها می توانند بیش از یک حسگر دما را به آنها متصل کرد تا دما را نمایش دهند. توانایی خواندن و نمایش مقدار دما را PLC ها نیز دارا می باشد. اما از آنجایی که شاید از لحاظ اقتصادی در خیلی از موارد استفاده از PLC ها توجیح نداشته باشند از ترموستات می توان بهره برد.بعضی از ترموستات ها همچنین قابلیت شبکه شدن در پروسه ی صنعتی را دارند. می توانند چندین آلارم را از آنها خواند. همچنین ترموستات ها قابلیت PID شدن را دارند که این قابلیت مهم باعث می شود که استفاده از این تجهیز را در مشعل ها افزایش دهد.

ترموستات ها مدهای کاری متنوعی دارند برای مثال می­توان به مد سرما و گرما در ترموستات ها اشاره کرد.همچنین مد کنترلی نیز در ترموستات تعریف می­شود. در واقع خروجی ترموستات می­تواند به مدهای مختلفی تعریف شود می­تواند خروجی ترموستات( یعنی روش­های رسیدن به دمای تنظیم شده توسط کاربر) بصورت ON/OFF باشدکه در این حالت خروجی ترموستات میتواند به صورت رله ای و یا SSR عمل کند. اما مد پرکاربرد دیگری نیز وجود دارد که آن را مد PID می­گویند. در مد PID کنترل به دلیل قطع و وصل زیاد فقط باید بصورت SSR انتخاب شود.

مد ON/OFF :  الف - رله ای    ب - SSR 

مد PID : فقط حالت SSR

همچنین بعضی از ترموستات ها توانایی ذخیره سازی اطلاعات مربوط به دما را دارا می باشند که این کار باعث گسترش استفاده از این تجهیز می­ شود.

موارد کاربرد ترموستات:

به طور کلی ترموستات برای تنظیم درجه حرارت مایعات، گازها و جامدات در دستگاه های گرم یا سردساز در بخش های مختلف زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

صنعتی: اعم از گلخانه ها، گرم خانه، کوره، دیگ های بخار و اتوکلاوها و …
ساختمان: در بخش تاسیسات اعم از شوفا‍‍‍ژ خانه های مرکزی و کنترل دما در سیستم های هواساز، چیلر و فن کوئل و …
لوازم خانگی: در لباسشویی، ظرفشویی، سرخ کننده ها، سماور برقی، فرهای برقی، آبگرمکن برقی و گازی و …

انواع ترموستات از نظر سنسور

ترموستات با سنسور مکانیکی : این نوع ترموستات با استفاده از فرمان حسگر حرارتی توسط یکسری رابط مکانیکی به میکروسوئیچ، سبب قطع و وصل مدار الکتریکی می شود محصول این نوع تکنولوژی دارای عمری طولانی است. ترموستات الکترومکانیکی دارای دو نوع حسگر دما می باشد. یک نوع آن بر اساس اصل انبساط مایع عمل می کند. این سیستم حرارتی که diastat نامیده می شود و با نام ترموستات مویین نیز شناخته شده است، شامل: سنسور یا حسگر، لوله مویین و دیافراگم می باشد. هنگامی که دمای سنسور بالا می رود مایع از طریق لوله مویین به داخل دیافراگم رفته و ایجاد انبساط کاری (Working distention) می نماید. به وسیله این انبساط کاری کلید فنری (Snap action) به کار می افتد که می تواند مدار را باز کنند یا ببندد. نوع دیگر توسط انبساط فلز؛ که ترموستات بایمتال نامیده می شود، مستقیماً با انبساط فلز، کلید فنری عمل می کند.

ترموستات با سنسور دیجیتال : این نوع ترموستات فرمان دریافت شده از سنسور دمایی را توسط جریان الکترونیکی به یک رله مینیاتوری منتقل و سبب قطع و وصل جریان الکتریکی می گردد.

انواع ترموستات ها
ترموستات ها از نظر محل نصب، نوع عملکرد، فصل سالی، نوع سنسور، رنج کاری، تعداد مراحل کار و از نظر حرارت به انواع مختلفی تقسیم می شوند:

 • از نظر محل نصب: به انواع اتاقی، کانالی، مستغرق و جداری تقسیم می شوند.
 • از نظر نوع عملکرد: به انواع قطع و وصلی و تدریجی تقسیم می شوند.
 • از نظر حرارت: به انواع حرارتی و برودتی تقسیم می گردند.
 • از نظر رنج: به زیر صفر و بالای صفر تقسیم می شوند.
 • از نظر تعداد مراحل کار: به یک مرحله ای، دو مرحله ای و پله ای(استپ کنترل) تقسیم می گردند.
 • از نظر نوع سنسور: به بیمتالی، فانوسه ای، رئوستا و دیافراگمی تقسیم می شوند.
 • از نظر فصلی: به سه نوع تابستانی، زمستانی و دو فصلی تقسیم می شوند.
قابلیت های ترموستات:
 1. دقت اندازه گیری بالا
 2. قابلیت کنترل دما در حالت سرد و گرم
 3. قابلیت متصل کردن انواع ترموکوپل ها و RTD به آن ها
 4. دارای خروجی SSR و یا رله ای 
 5. قابلیت انتخاب شیوه کنترل ON/OFFو یا PID
مواردی که در خرید ترموستات باید دانست:
 •  نوع سنسور دمایی
 •  نوع نصب
 •  بازه دمایی کارکرد
 •  روش کنترل دما
 •  نوع خروجی ترموستات
 •  آنالوگ یا دیجیتال بودن
 • تعداد آلارم
 • تعداد ورودی ترموکوپل با RTD
 • قابلیت نمایش خرابی
 • ابعاد ترموستات

نمایشگر ترموستات FOX-2PD :

دارای دکمه جهت بالا و پایین و SET جهت تنظیمات
دارای LED نمایش وضعیت خروجی اول و دوم 
داری سوسن سگمنت ۳ عددی جهت نمایش عدد 

داری سوسن سگمنت ۳ عددی جهت نمایش عدد 

نمایشگر ترموستات کنوتک FOX-2PD

ابعاد ترموستات FOX-2PD :

ابعاد برش:
طول:۷۱ میلی متر
عرض:۲۹ میلی متر
ابعاد پنل رو برو:
طول:۷۷دمیلی متر
عرض:۳۵ میلی متر
عمق:۷۰٫۵ میلی متر

ابعاد ترموستات کنوتک FOX-2PD

سربندی ترموستات کنوتک FOX-2PD :

سربندی ترموستات کنوتک FOX-2PD

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

نوع کنترل:
دما
نوع ورودی:
PT100
نحوه کنترل:
ON/OFF
تعداد آلارم:
بدون آلارم
خروجی اول:
رله
خروجی دوم:
رله
ولتاژ تغذیه:
100-240VAC
مد ارتباطی:
فاقد مد ارتباطی
سایز(W*H):
29*71
شرکت سازنده:
کنوتک
کشور سازنده:
کره جنوبی
کد تجاری محصول:
FOX-2PD

فهرست

کارشناس فروش : ۰۹۱۲۴۷۴۴۸۵۷

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم