دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها

ترموستات دلتا DT320RA-0200

تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات دلتا DT320RA-0200

ترموستات دلتا DT320RA-0200 از جمله ترموستات های جدید و آپشنال و اقتصادی دلتا در بازار  صنعت ایران محسوب می شود که شناختی نسبت به آن نسبتا وجود ندارد در صورتی که با توجه به بررسی امکانات آن و قیمت بهترین انتخاب شاید در بین رقبایی چون آتونیکس و هانیانگ و...باشد. 

ادامه مطلب
2,810,000 تومان
نام تجاری:
کد QR را برای باز کردن این صفحه بر روی تلفن همراه خود اسکن کنید.
محصولات مرتبط
2,810,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات دلتا DT320RA-0200 ترموستات دلتا DT320RA-0200 از جمله ترموستات های جدید و آپشنال و اقتصادی دلتا در بازار  صنعت ایران محسوب می شود که شناختی نسبت به آن نسبتا وجود ندارد در صورتی که با توجه...
1,675,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات دلتا DTC1000R ماژول DTC1000 از جمله اقتصادی ترین ترموستات های دلتا و بازار صنعت محسوب می شود که هم انواع ورودی ها  (ترموکوپل،RTD،انواع ورودی های آنالوگ) و یک خروجی...
1,675,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات دلتا DTC1000V ماژول DTC1000 از جمله اقتصادی ترین ترموستات های دلتا و بازار صنعت محسوب می شود که هم انواع ورودی ها  (ترموکوپل،RTD،انواع ورودی های آنالوگ) و یک خروجی...
1,675,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات دلتا DTC2000C ماژول DTC2000 از جمله اقتصادی ترین ترموستات های دلتا و بازار صنعت محسوب می شود که تمام ویژگی های ماژول DTC1000C را داراست با این تفاوت که این دستگاه به تنهایی قادر به انجام...
1,675,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات دلتا DTC2000R ماژول DTC2000 از جمله اقتصادی ترین ترموستات های دلتا و بازار صنعت محسوب می شود که تمام ویژگی های ماژول DTC1000 را داراست با این تفاوت که این دستگاه به تنهایی قادر به انجام...
1,750,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات دلتا DTC2000V ماژول DTC2000 از جمله اقتصادی ترین ترموستات های دلتا و بازار صنعت محسوب می شود که تمام ویژگی های ماژول DTC1000 را داراست با این تفاوت که این دستگاه به تنهایی قادر به انجام...
توضیحات

تحلیل و بررسی دقیق ترموستات دلتا DT320RA-0200

از کنترلرهای DT3 به دلیل داشتن دو خروجی اصلی علاوه بر خروجی های حدبالا و حدپایین می توان از حالت Heating و Cooling به صورت هم زمان استفاده کرد.

قابلیت اجرای ۱۶ نمودار (هرکدام دارای ۱۶ ست پوینت) با امکان تنظیم زمان اجرای هرکدام و تنظیم ترتیب اجرای نمودارهای پس از یکدیگر را دارد.

دارای مد کنترل فازی می‌باشد و اینکه این کنترلرها جایگزین کنترلرهای قدرتمند DTB شده اند.

ترموستات چیست؟

كنترل كننده الكتريكي خودكار است براي تنظيم دما در فضاي بسته، معمولاً آن را به دستگاه هاي گرم يا سرد ساز متصل مي كنند; تا با قطع و وصل دستگاه، آن فضا را در دماي تنظيم شده ثابت نگه دارد.

هنگامي كه دما به نقطه تنظيم برسد، ترموستات مدار برقي دستگاه را قطع مي كند و وقتي دما 3 الي 5 درجه از نقطه تنظيم پايين تر رود، دوباره مدار را وصل مي كند و دستگاه روشن مي شود.

ترموستات از ترکیب کلمات یونانیThermo(گرما) و statos (توقف و ماندن) تشکیل شده است. بنابراین از ادغام این دو کلمه متوجه می­شویم که ترموستات وسیله ای است که گرما را در نقطه­ ی set شده حفظ می کند.

ترموستات ها علاوه بر نمایش دادن مقدار دما، قابلیت های دیگری نیز دارند. ترموستات ها میتواند دما یک محیط را ثابت نگه دارند. بعضی از ترموستات ها می توانند بیش از یک حسگر دما را به آنها متصل کرد تا دما را نمایش دهند. توانایی خواندن و نمایش مقدار دما را PLC ها نیز دارا می باشد. اما از آنجایی که شاید از لحاظ اقتصادی در خیلی از موارد استفاده از PLC ها توجیح نداشته باشند از ترموستات می توان بهره برد.بعضی از ترموستات ها همچنین قابلیت شبکه شدن در پروسه ی صنعتی را دارند. می توانند چندین آلارم را از آنها خواند. همچنین ترموستات ها قابلیت PID شدن را دارند که این قابلیت مهم باعث می شود که استفاده از این تجهیز را در مشعل ها افزایش دهد.

ترموستات ها مدهای کاری متنوعی دارند برای مثال می­توان به مد سرما و گرما در ترموستات ها اشاره کرد.همچنین مد کنترلی نیز در ترموستات تعریف می­شود. در واقع خروجی ترموستات می­تواند به مدهای مختلفی تعریف شود می­تواند خروجی ترموستات( یعنی روش­های رسیدن به دمای تنظیم شده توسط کاربر) بصورت ON/OFF باشدکه در این حالت خروجی ترموستات میتواند به صورت رله ای و یا SSR عمل کند. اما مد پرکاربرد دیگری نیز وجود دارد که آن را مد PID می­گویند. در مد PID کنترل به دلیل قطع و وصل زیاد فقط باید بصورت SSR انتخاب شود.

مد ON/OFF :  الف - رله ای    ب - SSR 

مد PID : فقط حالت SSR

همچنین بعضی از ترموستات ها توانایی ذخیره سازی اطلاعات مربوط به دما را دارا می باشند که این کار باعث گسترش استفاده از این تجهیز می­ شود.

موارد کاربرد ترموستات:

به طور کلی ترموستات برای تنظیم درجه حرارت مایعات، گازها و جامدات در دستگاه های گرم یا سردساز در بخش های مختلف زیر مورد استفاده قرار می گیرد:
صنعتی: اعم از گلخانه ها، گرم خانه، کوره، دیگ های بخار و اتوکلاوها و …
ساختمان: در بخش تاسیسات اعم از شوفا‍‍‍ژ خانه های مرکزی و کنترل دما در سیستم های هواساز، چیلر و فن کوئل و …
لوازم خانگی: در لباسشویی، ظرفشویی، سرخ کننده ها، سماور برقی، فرهای برقی، آبگرمکن برقی و گازی و …

انواع ترموستات از نظر سنسور

ترموستات با سنسور مکانیکی : این نوع ترموستات با استفاده از فرمان حسگر حرارتی توسط یکسری رابط مکانیکی به میکروسوئیچ، سبب قطع و وصل مدار الکتریکی می شود محصول این نوع تکنولوژی دارای عمری طولانی است. ترموستات الکترومکانیکی دارای دو نوع حسگر دما می باشد. یک نوع آن بر اساس اصل انبساط مایع عمل می کند. این سیستم حرارتی که diastat نامیده می شود و با نام ترموستات مویین نیز شناخته شده است، شامل: سنسور یا حسگر، لوله مویین و دیافراگم می باشد. هنگامی که دمای سنسور بالا می رود مایع از طریق لوله مویین به داخل دیافراگم رفته و ایجاد انبساط کاری (Working distention) می نماید. به وسیله این انبساط کاری کلید فنری (Snap action) به کار می افتد که می تواند مدار را باز کنند یا ببندد. نوع دیگر توسط انبساط فلز؛ که ترموستات بایمتال نامیده می شود، مستقیماً با انبساط فلز، کلید فنری عمل می کند.

ترموستات با سنسور دیجیتال : این نوع ترموستات فرمان دریافت شده از سنسور دمایی را توسط جریان الکترونیکی به یک رله مینیاتوری منتقل و سبب قطع و وصل جریان الکتریکی می گردد.

انواع ترموستات ها
ترموستات ها از نظر محل نصب، نوع عملکرد، فصل سالی، نوع سنسور، رنج کاری، تعداد مراحل کار و از نظر حرارت به انواع مختلفی تقسیم می شوند.
از نظر محل نصب: به انواع اتاقی، کانالی، مستغرق و جداری تقسیم می شوند.
از نظر نوع عملکرد: به انواع قطع و وصلی و تدریجی تقسیم می شوند.
از نظر حرارت: به انواع حرارتی و برودتی تقسیم می گردند.
از نظر رنج: به زیر صفر و بالای صفر تقسیم می شوند.
از نظر تعداد مراحل کار: به یک مرحله ای، دو مرحله ای و پله ای(استپ کنترل) تقسیسم می گردند.
از نظر نوع سنسور: به بیمتالی، فانوسه ای، رئوستا و دیافراگمی تقسیم می شوند.
از نظر فصلی: به سه نوع تابستانی، زمستانی و دو فصلی تقسیم می شوند.

قابلیت های ترموستات:

1-دقت اندازه گیری بالا

2-قابلیت کنترل دما در حالت سرد و گرم

3-قابلیت متصل کردن انواع ترموکوپل ها و RTD به آن ها

4-دارای خروجی SSR و یا رله ای 

5-قابلیت انتخاب شیوه کنترل ON/OFFو یا PID

مواردی که در خرید ترموستات باید دانست:

1-نحوه ی کنترل

2-تعداد آلارم

3-تعداد ورودی ترموکوپل با RTD

4-قابلیت نمایش خرابی

5-ابعاد ترموستات

ویژگی های اصلی ترموستات های سری DT3

1-کنترل کننده دما با قابلیت پشتیبانی از انواع  ترموکوپل(J , K , E ,T, U)  و RTD ( PT100 , JPT100 )  و سنسور جریانی و ولتاژی

2-دارای صفحه نمایش بزرگ با سه رنگ

3-دارای  کنترلر PIDبا قابلیت تنظیم  پارامترهای گوناگون  با قابلیت Auto-tuning 

4- دارای  مودهای کنترلی PID / ON-OFF/FUZZY  دستی  نوع ورودی / کنترل قابل برنامه ریزی

5-زمان نمونه برداری 0.1ms

6-طراحی ماژولار جهت انعطاف پذیری بیشتر در هنگام  تعویض و کاربردهای دیگر

7-دارای 8 الگوی کنترلی قابل برنامه‎ریزی

8-صفحه نمایش با قابلیت نمایش سانتیگراد و فارنهایت

9-دارای پورت RS485 جهت  ارتباط MODBUS با پروتکلRTU / ASCII

10-دارای دو ردیف نمایشگر  برای نمایش PV و SV

نحوه ی کدخوانی  ترموستات دلتا DT320RA-0200

نحوه ی کدخوانی  ترموستات دلتا DT320RA-0200

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

نوع کنترل:
دما
نوع ورودی:
مولتی ترموکوپل+سیگنال آنالوگ+RTD
نحوه کنترل:
PID+ON/OFF
تعداد آلارم:
سه آلارم
خروجی اول:
رله
خروجی دوم:
فاقد خروجی دوم
ولتاژ تغذیه:
100-240VAC
مد ارتباطی:
RS-485
سایز(W*H):
48×48
شرکت سازنده:
دلتا
کشور سازنده:
چین
کد تجاری محصول:
DELTA Temperature Controller DT320RA-0200

فهرست

کارشناس فروش : ۰۹۱۲۴۷۴۴۸۵۷

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم