دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها

ترموستات دلتا DTC1000V

تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات دلتا DTC1000V

ماژول DTC1000 از جمله اقتصادی ترین ترموستات های دلتا و بازار صنعت محسوب می شود که هم انواع ورودی ها  (ترموکوپل،RTD،انواع ورودی های آنالوگ) و یک خروجی (جریان-ولتاژ-ولتاژپالس-رله ای) را پشتیبانی می کند و هم قابلیت شبکه شدن با پی ال سی و...را داراست. 

ادامه مطلب
3,050,000 تومان
نام تجاری:
کد QR را برای باز کردن این صفحه بر روی تلفن همراه خود اسکن کنید.
محصولات مرتبط
5,200,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات دلتا DT320RA-0200 ترموستات دلتا DT320RA-0200 از جمله ترموستات های جدید و آپشنال و اقتصادی دلتا در بازار  صنعت ایران محسوب می شود که شناختی نسبت به آن نسبتا وجود ندارد در صورتی که با توجه...
3,050,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات دلتا DTC1000R ماژول DTC1000 از جمله اقتصادی ترین ترموستات های دلتا و بازار صنعت محسوب می شود که هم انواع ورودی ها  (ترموکوپل،RTD،انواع ورودی های آنالوگ) و یک خروجی...
3,050,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات دلتا DTC1000V ماژول DTC1000 از جمله اقتصادی ترین ترموستات های دلتا و بازار صنعت محسوب می شود که هم انواع ورودی ها  (ترموکوپل،RTD،انواع ورودی های آنالوگ) و یک خروجی...
3,050,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات دلتا DTC2000C ماژول DTC2000 از جمله اقتصادی ترین ترموستات های دلتا و بازار صنعت محسوب می شود که تمام ویژگی های ماژول DTC1000C را داراست با این تفاوت که این دستگاه به تنهایی قادر به انجام...
3,050,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات دلتا DTC2000R ماژول DTC2000 از جمله اقتصادی ترین ترموستات های دلتا و بازار صنعت محسوب می شود که تمام ویژگی های ماژول DTC1000 را داراست با این تفاوت که این دستگاه به تنهایی قادر به انجام...
3,050,000 تومان (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه ترموستات دلتا DTC2000V ماژول DTC2000 از جمله اقتصادی ترین ترموستات های دلتا و بازار صنعت محسوب می شود که تمام ویژگی های ماژول DTC1000 را داراست با این تفاوت که این دستگاه به تنهایی قادر به انجام...
توضیحات

تحلیل و بررسی دقیق ترموستات دلتا DTC1000V

این کنترلر ، دارای یک کانال ورودی آنالوگ یا دما و یک خروجی ولتاژ پالس برای SSR می باشد. همچنین نوع ورودی این ماژول شامل 0 تا 50 میلی ولت ، 4 تا 20 میلی آمپر ، 0 تا 10 ولت ، 0 تا 5 ولت بصورت جریانی و ترموکوپل ها و سنسور های تیپ  PT100 , JPT100 , U , L , B , S , R , N , E , T, J , K می باشد.

این کنترلر دارای خروجی RS-485 با پروتکل MODBUS RTU/ASCII می باشد که توسط این پورت می توان ازن ماژول را به PLC وصل کرد و تنظیمات لازم را در ماژول ذخیره کرد و یا مقدار ورودی را از ماژول خواند.

قابل ذکر است برای افزایش ورودی و خروجی های این ترموستات باید از سری دستگاهای DTC2000 استفاده نمود که از سمت راست این ترموستات به همدیگر مرتبط خواهند شد. ترموستات DTC1000V قابلیت افزایش 7 عدد ماژول DTC2000 مختلف را در سمت راست خود دارد. 

از جمله ویژگی های منحصر به فرد ماژول DTC1000،دارای نرم افزار مخصوص برای ارتباط با کامپیوتر و مانیتورینگ تحت عنوان DTCOM می باشد.

مزایای ماژول DTC :

  • صرفه جویی در زمان و سرعت بالای نصب و سیم بندی
  • ماژولار بودن و قابلیت اضافه کردن ماژول های افزایشی
  • تنوع سیگنال های خروجی که باعث پوشش نیازهای پروژه می شود
  • قابلیت نصب انواع سنسورهای دما به ورودی ها
  • قابلیت پسورد گذاری بر روی ماژول جهت جلوگیری از تغییرات برنامه

موارد استفاده از ماژول DTC :

  • بلوئر ها
  • سیستم های تهویه مطبوع
  • سیستم های سرمایش و گرمایش
  • سردخانه ها
  •  و …….

ماژول DTC دلتا از پروتکل مدباس پشتیبانی می کند و در نتیجه بدون داشتن PLC میتوانیم از این ماژول استفاده کنیم ضمن اینکه قابلیت اتصال 7 ماژول از نوع DTC2000 به ماژول DTC1000 اصلی وجود دارد .

ترموستات چیست؟

كنترل كننده الكتريكي خودكار است براي تنظيم دما در فضاي بسته، معمولاً آن را به دستگاه هاي گرم يا سرد ساز متصل مي كنند; تا با قطع و وصل دستگاه، آن فضا را در دماي تنظيم شده ثابت نگه دارد.

هنگامي كه دما به نقطه تنظيم برسد، ترموستات مدار برقي دستگاه را قطع مي كند و وقتي دما 3 الي 5 درجه از نقطه تنظيم پايين تر رود، دوباره مدار را وصل مي كند و دستگاه روشن مي شود.

ترموستات از ترکیب کلمات یونانیThermo(گرما) و statos (توقف و ماندن) تشکیل شده است. بنابراین از ادغام این دو کلمه متوجه می­شویم که ترموستات وسیله ای است که گرما را در نقطه­ ی set شده حفظ می کند.

ترموستات ها علاوه بر نمایش دادن مقدار دما، قابلیت های دیگری نیز دارند. ترموستات ها میتواند دما یک محیط را ثابت نگه دارند. بعضی از ترموستات ها می توانند بیش از یک حسگر دما را به آنها متصل کرد تا دما را نمایش دهند. توانایی خواندن و نمایش مقدار دما را PLC ها نیز دارا می باشد. اما از آنجایی که شاید از لحاظ اقتصادی در خیلی از موارد استفاده از PLC ها توجیح نداشته باشند از ترموستات می توان بهره برد.بعضی از ترموستات ها همچنین قابلیت شبکه شدن در پروسه ی صنعتی را دارند. می توانند چندین آلارم را از آنها خواند. همچنین ترموستات ها قابلیت PID شدن را دارند که این قابلیت مهم باعث می شود که استفاده از این تجهیز را در مشعل ها افزایش دهد.

ترموستات ها مدهای کاری متنوعی دارند برای مثال می­توان به مد سرما و گرما در ترموستات ها اشاره کرد.همچنین مد کنترلی نیز در ترموستات تعریف می­شود. در واقع خروجی ترموستات می­تواند به مدهای مختلفی تعریف شود می­تواند خروجی ترموستات( یعنی روش­های رسیدن به دمای تنظیم شده توسط کاربر) بصورت ON/OFF باشدکه در این حالت خروجی ترموستات میتواند به صورت رله ای و یا SSR عمل کند. اما مد پرکاربرد دیگری نیز وجود دارد که آن را مد PID می­گویند. در مد PID کنترل به دلیل قطع و وصل زیاد فقط باید بصورت SSR انتخاب شود.

مد ON/OFF :  الف - رله ای    ب - SSR 

مد PID : فقط حالت SSR

همچنین بعضی از ترموستات ها توانایی ذخیره سازی اطلاعات مربوط به دما را دارا می باشند که این کار باعث گسترش استفاده از این تجهیز می­ شود.

انواع ترموستات

موارد کاربرد ترموستات:

به طور کلی ترموستات برای تنظیم درجه حرارت مایعات، گازها و جامدات در دستگاه های گرم یا سردساز در بخش های مختلف زیر مورد استفاده قرار می گیرد:
صنعتی: اعم از گلخانه ها، گرم خانه، کوره، دیگ های بخار و اتوکلاوها و …
ساختمان: در بخش تاسیسات اعم از شوفا‍‍‍ژ خانه های مرکزی و کنترل دما در سیستم های هواساز، چیلر و فن کوئل و …
لوازم خانگی: در لباسشویی، ظرفشویی، سرخ کننده ها، سماور برقی، فرهای برقی، آبگرمکن برقی و گازی و …

انواع ترموستات از نظر سنسور

ترموستات با سنسور مکانیکی : این نوع ترموستات با استفاده از فرمان حسگر حرارتی توسط یکسری رابط مکانیکی به میکروسوئیچ، سبب قطع و وصل مدار الکتریکی می شود محصول این نوع تکنولوژی دارای عمری طولانی است. ترموستات الکترومکانیکی دارای دو نوع حسگر دما می باشد. یک نوع آن بر اساس اصل انبساط مایع عمل می کند. این سیستم حرارتی که diastat نامیده می شود و با نام ترموستات مویین نیز شناخته شده است، شامل: سنسور یا حسگر، لوله مویین و دیافراگم می باشد. هنگامی که دمای سنسور بالا می رود مایع از طریق لوله مویین به داخل دیافراگم رفته و ایجاد انبساط کاری (Working distention) می نماید. به وسیله این انبساط کاری کلید فنری (Snap action) به کار می افتد که می تواند مدار را باز کنند یا ببندد. نوع دیگر توسط انبساط فلز؛ که ترموستات بایمتال نامیده می شود، مستقیماً با انبساط فلز، کلید فنری عمل می کند.

ترموستات با سنسور دیجیتال : این نوع ترموستات فرمان دریافت شده از سنسور دمایی را توسط جریان الکترونیکی به یک رله مینیاتوری منتقل و سبب قطع و وصل جریان الکتریکی می گردد.

انواع ترموستات ها
ترموستات ها از نظر محل نصب، نوع عملکرد، فصل سالی، نوع سنسور، رنج کاری، تعداد مراحل کار و از نظر حرارت به انواع مختلفی تقسیم می شوند.
از نظر محل نصب: به انواع اتاقی، کانالی، مستغرق و جداری تقسیم می شوند.
از نظر نوع عملکرد: به انواع قطع و وصلی و تدریجی تقسیم می شوند.
از نظر حرارت: به انواع حرارتی و برودتی تقسیم می گردند.
از نظر رنج: به زیر صفر و بالای صفر تقسیم می شوند.
از نظر تعداد مراحل کار: به یک مرحله ای، دو مرحله ای و پله ای(استپ کنترل) تقسیسم می گردند.
از نظر نوع سنسور: به بیمتالی، فانوسه ای، رئوستا و دیافراگمی تقسیم می شوند.
از نظر فصلی: به سه نوع تابستانی، زمستانی و دو فصلی تقسیم می شوند.

قابلیت های ترموستات:

1-دقت اندازه گیری بالا

2-قابلیت کنترل دما در حالت سرد و گرم

3-قابلیت متصل کردن انواع ترموکوپل ها و RTD به آن ها

4-دارای خروجی SSR و یا رله ای 

5-قابلیت انتخاب شیوه کنترل ON/OFFو یا PID

مواردی که در خرید ترموستات باید دانست:

1-نحوه ی کنترل

2-تعداد آلارم

3-تعداد ورودی ترموکوپل با RTD

4-قابلیت نمایش خرابی

5-ابعاد ترموستات

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

نوع کنترل:
دما
نوع ورودی:
مولتی ترموکوپل+سیگنال آنالوگ+RTD
نحوه کنترل:
PID+ON/OFF
تعداد آلارم:
بدون آلارم
خروجی اول:
SSR
خروجی دوم:
فاقد خروجی دوم
ولتاژ تغذیه:
24VDC
مد ارتباطی:
RS-485
سایز(W*H):
90×25
شرکت سازنده:
دلتا
کشور سازنده:
چین
کد تجاری محصول:
DELTA DTC1000V

فهرست

کارشناس فروش : ۰۹۱۲۴۷۴۴۸۵۷

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم