استپ(استپر) موتورلیدشاین و استپ درایو لیدشاین

فیلتر توسط

استپ موتورها، موتورهای DC هستند که در مراحل مجزا حرکت می‌کنند. این موتورها سیم‌پیچی‌های متعددی دارند که در گروه‌هایی به‌نام فاز دسته‌بندی شده‌اند. فازهای مختلف این موتورها به‌صورت متوالی انرژی دریافت کرده و فعال می‌شوند؛ از این رو، یک حرکت دورانی مرحله به مرحله را ایجاد می‌کنند. با استفاده از یک کامپیوتر می‌توان استپ موتور را کنترل کرده و به موقعیت‌ها و سرعت‌های بسیار دقیقی دست یافت. به‌همین دلیل، استپ موتورها در صنایع اتوماسیون که نیاز به دقت مضاعف دارند، به‌وفور مورد استفاده قرار گرفته‌‌اند.آزند کنترل نمایندگی استپ موتورهای لیدشاین(LEADSHINE) میباشد. 

استپ درایو برای به‌حرکت درآوردن استپ موتورها طراحی شده است تا بتوانند با کنترل موقعیت دقیق و بدون استفاده از سیستم بازخورد به‌طور مداوم بچرخند. استپ درایو، مداری است که استپ موتور را کنترل و مدیریت می‌کند. به‌طور مثال، موتورها به انرژی کافی و کنترل‌شده برای انجام فازهای متفاوت در یک توالی دقیق نیاز دارند. استپ درایوها کنترل جریان متغییری را ارائه داده و شامل مترجم‌های ثابتی هستند که کنترل موتور را با استفاده از ورودی‌های مربوط به سرعت و ‌جهت در مراحل مختلف ممکن می‌سازند.آزند کنترل نمایندگی استپ درایوهای لیدشاین(LEADSHINE) میباشد.

استپ موتور لیدشاین یا استپ درایور لیدشاین

شرکت لیدشاین در سال 1997 تاسیس شده است. این کمپانی در طراحی، تولید و توزیع محصولات کنترل حرکت با کیفیت و مقرون به صرفه تخصص دارد. محصولات این شرکت شامل کنترل‌کننده‌های حرکتی، درایو و استپ موتور، محصولات سروو DC، محصولات سروو AC و منابع تغذیه هستند. تیم تحقیق و توسعه این شرکت متشکل از 80 مهندس با استعداد است که توسط یک فارغ‌التحصیل دکترای دانشگاه MIT مدیریت می‌شود. تاسیسات تولیدی لیدشاین دارای گواهی‌نامه ISO-9001 بوده و کیفیت بالایی دارند. لیدشاین مجموعه کاملی از محصولات استپ را شامل استپ درایورها، استپ درایورهای چند محوره، استپ موتورهای یکپارچه (درایو+موتور) و استپ موتورهای 2 و 3 فازی و استپ موتورهای انکودردار را ارائه می‌نماید. 

استپ درایو لیدشاین

شرکت لیدشاین طیف گسترده‌ای از استپ درایوها را برای برآورده‌سازی نیازهای کنترلی استپ موتورها ارائه می‌دهد. محصولات استپ درایو لیدشاین مدل‌های متفاوت 2 فاز، 3 فاز، استپ درایوهای با ولتاژ VDC325-18  تا ولتاژ VAC 230-90، استپ درایوهای با کنترل ساده مراحل و جهات و استپ درایوهای کنترل‌کننده I/O برای کنترل شبکه‌های صنعتی CANopen، EtherCAT، RTEX را پوشش می‌دهد. درایوهای لیدشاین به‌دلیل عملکرد عالی و قابلیت اطمینان بالا، به‌طور عمده در صنایع و ابزارهای مختلف مانند ماشین‌های CNC، صنایع الکترونیک، ابزارهای پزشکی، صنایع نیمه هادی، بسته‌بندی و اتوماسیون آزمایشگاهی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

امروزه استپ درایوهای لیدشاین در دو خانواده استپ درایوهای عمومی و استپ درایوهای شبکه به بازار عرضه می‌شوند. قیمت استپ درایو لیدشاین با توجه به کارایی و عملکرد این محصول، بسیار معقول و مقرون به صرفه است. به‌همین دلیل، برای بسیاری از کسب و کارهایی که می‌خواهند هزینه‌های اولیه خود را بدون چشم‌پوشی از کیفیت و کارایی کاهش دهند، خرید استپ درایو لیدشاین یکی از گزینه‌های اصلی به‌شمار می‌رود.

استپ درایوهای عمومی لیدشاین

از سال 1997 شرکت لیدشاین استپ درایوهای چند منظوره‌ای را برای کنترل CW، CCW و کنترل ورودی‌های آنالوگ و دیجیتال ارائه کرده است که اندازه‌های فریم متفاوتی را پشتیبانی می‌کنند. این خانواده خود شامل دو سری متفاوت EM-S و DM می‌شود. 

سری استپ درایوهای عمومی DM

استپ درایوهای دیجیتال سری DM شرکت لیدشاین، محصولاتی نوآورانه و مبتنی بر DSP به شمار می‌روند که در توسعه آنها از آخرین فناوری‌های حوزه اتوماسیون استفاده شده است. این استپ درایوها قابلیت‌های مانند ضد رزنانسی، صدای بسیار کم، کاهش گرمای موتور را برای استپ موتورها فراهم می‌نمایند. به موجب این امر، این دیوایس‌ها می‌توانند عملکرد استپ موتورها را به میزان بالایی ارتقا دهند. سری استپ درایوهای عمومی  DMقادر هستند استپ موتورهای با اندازه فریم NEMA 8 تا 42 را با حرکاتی بسیار نرم و بدون گرم کردن موتور و یا درایو، هدایت نمایند. این سری در مقایسه با استپ درایوهای آنالوگ، میزان صدا را تا 70 درصد کاهش داده‌اند. این درایوها قادرند جهت و مراحل یا گام‌ها را از طریق دستورات کنترلی و یا ورودی‌های آنالوگ برای کنترل سرعت، دریافت کنند. به‌همین دلیل، محصولاتی کاربرپسند و با تنظیمات راه‌اندازی و پیکربندی آسان در نظر گرفته می‌شوند.

استپ درایوهای سری DM محدوده گسترده‌ای از ولتاژ ورودی 18 V DC و 120/230 V AC و جریان خروجی 0.3 تا 8.2 آمپری را پشتیبانی می‌کنند. این سری برای فرآیندهایی با عملکرد بالا، صدای موتور بسیار کم، سیستم مرحله‌ای با عملکرد بالا مانند دستگاه‌های CNC،‌ ماشین‌های فرز و یا حکاکی، ماشین‌های لیزر، تجهزات نساجی و ابزارهای پزشکی استفاده می‌شود.

سری استپ درایوهای عمومی EM-S

استپ درایوهای سری EM-S بر اساس سری محبوب DM توسعه داده شده‌اند که خود در ده سال گذشته توسط هزاران واحد صنعتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته‌اند و بیش از 3 میلیون محور را در طیف گسترده‌ای از کاربردهای صنعتی کنترل می‌کند. شرکت سازنده ویژگی‌ها و نقاط قوت سری DM از جمله قابلیت اطمینان بالا، صدای کم،‌ گرمایش کم و لرزش موتور کم را در این سری حفظ کرده است. شرکت لیدشاین بهینه‌سازی‌هایی از جمله گشتاور خروجی موتور بهتر (10-25 درصد، بسته به سرعت چرخش موتور)، مقاومت بالاتر در برابر خطا و خروجی‌های خطایابی را به این سری اضافه کرده است.

استپ درایوهای شبکه لیدشاین

لیدشاین استپ درایوهای شبکه مختلفی را شامل انواع کنترل EtherCAT، CANopen و Modbus ارائه می‌دهد. این استپ درایوها می‌توانند استپ موتورهای 2 فاز را با اندازه فریم NEMA 8 تا NEMA 42 پشتیبانی نمایند. این سری الگوریتم کنترل بهینه‌ای برای عملکرد عالی و قابلیت اطمینان بالا دارد. این دیوایس‌ها در صنایع متفاوتی مانند پزشکی، بسته‌بندی، صنایع الکترونیک و رباتیک مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این خانواده خود شامل سه سری متفاوت EM3E، EM2RS و EM_CAN است.

سری استپ درایو شبکه EM3E 

سری استپ درایو شبکه EM3E مشتکل از استپ درایوهای دارای پورت و گذرگاه ارتباطی EtherCAT است که از کنترل استاندارد CoE و پروتکل‌های CiA 402 پشتیبانی می‌کند. این استپ درایوها عملکرد بسیار خوبی داشته و می توانند استپ موتورهای ۲ فاز با اندازه فریم 8، 11، 14، 17، 23، 24 و 34 را پشتیبانی نمایند. 

سری استپ درایو شبکه EM_CAN

سری استپ درایو شبکه EM_CAN لیدشاین متشکل از استپ درایوهای با گذرگاه ارتباطی CANopen بوده که از پروتکل استاندارد CiA 31/402 پشتیبانی کرده و با اکثر کنترل‌کننده‌های اصلی CANopen موجود در بازار سازگار هستند. این استپ درایوها طیف عملکردی بسیار خوبی دارند و از استپ موتورهای ۲ فاز با اندازه فریم 8، 11، 14، 17، 23، 24 و  34 پشتیبانی خواهند کرد.

سری استپ درایو شبکه EM2RS

سری استپ درایو شبکه EM2RS مبتنی بر پروتکل استاندارد Modbus RTU بوده و با بهره‌گیری از ارتباطات RS485 قادر هستند تا 31 محور را شبکه نمایند. ویژگی PR این سری همراه با جدول موقعیت 16 بخشی در اکثر برنامه‌های نقطه به نقطه نیاز به کنترلرهای اضافه را از میان می‌دارند. همچنین با حذف پیچیدگی‌ها، قابلیت اطمینان سیستم را افزایش داده و هزینه‌ها را کاهش می‌دهند. سری EM2RS از ویژگی‌هایی مانند آموزش، حالت‌های عملیاتی موقعیت پروفایل، سرعت و هومینگ پشتیبانی می‌کند. محصولات این سری از استپ موتورهای ۲ فاز با اندازه فریم NEMA 8، 11، 14، 17، 23، 24 و 34  پشتیبانی می‌کنند. 

استپ موتور لیدشاین

لیدشاین طیف گسترده‌ای از استپ موتورهای صنعتی با کیفیت بالا را شامل استپ موتورهای هیبریدی ۲ و ۳ فازی، استپ موتور ترمزدار، استپ موتور ترمزدار انکودر دار را ارائه می‌دهد. این استپ موتورها در سایز فریم‌های NEMA 8، 11، 14، 16، 17، 23، 24، 34 و 42 در دسترس هستند. استپ موتورهای مورد بحث از مواد با کیفیتی ساخته شده و دارای قابلیت اطمینان بالا، لرزش کم ، گرمای کم و صدای کمی هستند. با وجود کیفیت بالا، قیمت استپ موتور لیدشاین در مقایسه با برندهای مشابه بسیار مقرون به صرفه تر است و علاقه‌مندان می‌توانند با خرید استپ موتور لیدشاین در هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی سیستم‌های اتوماسیون خود صرفه‌جویی نمایند.

استپ موتورهای هیبریدی لیدشاین

با استفاده از جدیدترین طراحی و فناوری‌های ساخت پیشرفته، استپ موتورهای هیبریدی 2 و 3 فاز در اندازه‌های فریم 11، 14، 16، 17، 23، 24، 34 و 42 ارائه می‌شوند. مواد بکار رفته در محصولات این خانواده کیفیت بالایی داشته و بلبرینگ و شفت‌های آنها از تامین‌کننده‌های ژاپنی تهیه می‌شوند. استپ موتورهای هیبرید لیدشاین  ماشین‌های کارگاهی را با دقت بالا، گرمایش و لرزش کم به‌حرکت در می‌آورند. محصولات این خانواده خود به سری CM و HS تقسیم می‌شوند. 

سری استپ موتور هیبریدی CM لیدشاین

سری استپ موتور هیبریدی CM، سری جدیدی از استپ موتورهای لیدشاین است که با استفاده از آخرین فنآوری‌های روز طراحی و توسعه داده شده است. به‌لطف استفاده از مواد مرغوب، این استپ موتورها 10 تا 20 درصد گشتاور بیشتری نسبت به استپ موتورهای معمول در بازار ارائه می‌دهند. علاوه بر دقت بالای موتورهای این سری، صدای موتور و گرمایش آن نیز نسبت به مدل‌های قبل کاهش قابل توجهی یافته است. موتورهای موجود در این سری در اندازه‌های فریم NEMA 17، 23، 24 و 34 در دسترس هستند. از این موتورها می‌توان در صنایع نیاز به دقت بالا و گرمایش پایین مانند ماشین‌های CNC، صنایع الکترونیک، بسته‌بندی، اتوماسیون کارخانه، پزشکی و رباتیک استفاده کرد.

سری استپ موتورهای هیبریدی HS لیدشاین

بیش از 10 سال از توسعه سری استپ موتورهای هیبریدی HS لیدشاین می‌گذرد و محصولات این سری در فرآیندهای متفاوتی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این سری از استپ موتورهای هیبریدی ۲ فاز با 1.8 درجه و 3 فاز با 1.2 درجه تشکیل شده است. اندازه فریم این موتورها شامل NEMA 14، 16، 17، 23، 34 و 42 است. گشتاور این موتورها محدوده 0.07 تا 28 نیوتن متر را پوشش می‌دهد. استپ موتورهای هیبریدی سری HS با استفاده از مواد با کیفیت بالا ساخته شده‌اند و بدون هیچ نقطه رزنانسی آشکاری می‌توانند بی‌صدا و روان فعالیت داشته باشند. 

استپ موتور ترمزدار لیدشاین

خرید استپ موتور ترمزدار لیدشاین راه مناسبی برای کاهش هزینه‌های مربوط به نیروی کار در واحدهای اتوماسیون خواهد بود. این دستگاه با استفاده از آخرین فناوری‌های حوزه موتورهای الکتریکی توسعه داده شده است. این شرکت دو استپ موتور هیبریدی با ترمزهای 24 VDC در اندازه فریم‌های 17، 23، 24 و 34 را ارائه می‌‌دهد. بدنه‌های این موتور از جمله شفت و بلبرینگ‌ها از تامین‌کنندگان ژاپنی تهیه شده‌اند. این موتورها با استفاده از مواد با کیفیت بالا، ماشین‌ها و ابزارآلات را با دقت بالا، گرمایش پایین و لرزش کم به حرکت در خواهند آورد. این ترمزهای 24V DC  را می‌توان توسط یک دستگاه دیگر مانند PLC کنترل کرد تا هر زمانی که موتور خاموش شد درگیر شود. محصولات لیدشاین با وجود کیفیت بالا، قیمت مقرون به‌صرفه‌ای دارند و قیمت استپ موتور ترمزدار لیدشاین نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با خرید این دستگاه می‌توان در بسیاری از هزینه‌ها صرفه جویی کرد.

استپ موتور IP65 لیدشاین

شرکت لیدشاین استپ موتورهای هیبریدی ۲ فاز با استاندارد ضد آب IP65 در اندازه فریم‌های 23 و 34 را ارائه می‌دهد. بدنه این موتورها از مواد با کیفیت ساخته شده و بلبرینگ‌ها و شفت آنها نیز از تامین‌کننده‌های ژاپنی تهیه شده است. این استپ موتورها کارکرد دقیق، با گرمایش کم، لرزش کم و حرکات صاف و نرم ماشین‌آلات و ابزارها را تضمین می‌کنند. 

استپ موتور انکودردار لیدشاین

شرکت لیدشاین گروهی از استپ موتورهای با حلقه بسته (استپ موتور انکودر دار) را در اندازه فریم NEMA 17 الی 34 را همراه با انکودرهای 1000 خطی یکپارچه ارائه می‌دهد. قطعات حساس این موتورها مانند شفت و بلبرینگ از شرکت‌های ژاپنی تهیه شده و به‌طور کلی عملکرد بالایی را در فرآیندهای اتوماسیون از خود نشان می‌دهند. با توجه به کیفیت بالای مواد به‌کار رفته در این دستگاه و همچنین استفاده از قطعات ژاپنی به‌منظور ماندگاری و قابلیت اطمینان بالاتر، خرید استپ موتور انکودردار لیدشاین می‌تواند گزینه مناسبی برای فرآیندهای اتوماسیون نیازمند به قابلیت اطمینان بالا باشد. قیمت استپ موتور انکودردار لیدشاین همانند سایر محصولات این شرکت نسبت به برندهای رقیب بسیار مقرون به‌صرفه‌تر است.

استپ موتور ترمزدار انکودردار لیدشاین 

استپ موتور ترمزدار انکودردار لیدشاین یکی دیگر از اعضای خانواده استپ موتورهای با حلقه بسته یا انکودر دار لیدشاین است. این استپ موتورها از قطعات با کیفیت ساخته شده و علاوه‌بر عملکرد بالا، از یک انکودر دورانی یکپارچه‌شده با دستگاه و نیز ترمز‌های 24 V بهره می‌برند. اندازه فریم مدل‌های این رده از NEMA 17 تا NEMA 34 متغییر بوده و دقت بالا و نویز پایینی را در هنگام کار از خود نمایش می‌دهند. قیمت استپ موتور انکودردار ترمزدار لیدشاین با توجه به قابلیت‌های بالای آن و حذف نیاز به دستگاه جانبی و انکودرهای خارجی، نسبت به برندهای دیگر بسیار مناسب است. بنابراین، خرید استپ موتور انکودردار ترمزدار لیدشاین می‌تواند گزینه مناسبی برای بهره‌گیری از حداکثر کارایی و کیفیت، همراه با صرفه‌جویی در هزینه‌ها باشد.

آزند کنترل نمایندگی استپ موتورلیدشاین و استپ درایوهای لیدشاین(LEADSHINE) در ایران

آزند کنترل نمایندگی کلیه استپر(استپ) موتور واستپ(استپر)درایوهای لیدشاین(LEADSHINE) در ایران؛ وارد کننده انواع استپ موتور لیدشاین و استپر درایوهای لیدشاین(LEADSHINE) در کشور میباشد.شما میتوانید کلیه استپ درایوهای لیدشاین مرسوم و رایج مورد استفاده در بازار ایران که  استپ درایوهای سری DM جز استپر درایوهای عمومی لیدشاین و مرسوم بازار ایران محسوب میشود از آزندکنترل تهیه کنید.همچنین همه صنعتگران و ماشین سازان گرامی می توانند استپ موتور های هیپریدی که درنوع CM و HS در بازار ایران شناخته میشوند و همچنین استپ موتورهای انکودر دار لیدشاین(LEADSHINE) در دو شکل ساده و ترمزدار از آزندکنترل نمایندگی لیدشاین در ایران با قیمت مناسب خرید کنند.

ادامه مطلب

فهرست

کارشناس فروش : ۰۹۱۲۴۷۴۴۸۵۷

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم