فیلتر توسط
فیلتر توسط
برندها
نوع قطعه
ولتاژ کاری
قطر محل نصب
نوع کنتاکت
نوع عملکرد
لامپ سیگنال
رنگ
شرکت سازنده

پوش باتن

فیلتر توسط
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه شستی استارت رعد FB-O نوع کاربری : شستی ساده قطر خارجی جهت نصب : ۲۲ میلی متر نوع کنتاکت : 1NO رنگ : سبز لامپ : ندارد
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه شستی استارت چراغ دار 220V رعد FBL-O نوع کاربری : شستی ساده قطر خارجی جهت نصب : ۲۲ میلی متر نوع کنتاکت : 1NO رنگ : سبز لامپ سیگنال: 220VAC
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه شستی استارت چراغ دار 24V رعد FBL-O نوع کاربری : شستی ساده قطر خارجی جهت نصب : ۲۲ میلی متر نوع کنتاکت : 1NO رنگ : سبز لامپ سیگنال: 24VDC
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه شستی استپ رعد FB-C نوع کاربری : شستی ساده قطر خارجی جهت نصب : ۲۲ میلی متر نوع کنتاکت : 1NC رنگ : قرمز لامپ سیگنال:  ندارد
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه شستی استپ چراغ دار 220V رعد FBL-C نوع کاربری : شستی ساده قطر خارجی جهت نصب : ۲۲ میلی متر نوع کنتاکت : 1NC رنگ : قرمز لامپ سیگنال:  220VAC
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه شستی استپ چراغ دار 24V رعد FBL-C نوع کاربری : شستی ساده قطر خارجی جهت نصب : ۲۲ میلی متر نوع کنتاکت : 1NC رنگ : قرمز لامپ سیگنال:  24VDC
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه شاسی رعد استپ قارچی قفل شو نوع کاربری : شاسی استپ قارچی قفل شو قطر خارجی جهت نصب : ۲۲ میلی متر نوع کنتاکت : 1NC رنگ : قرمز
استعلام بگیرید (بدون مالیات)
تحلیل و بررسی کوتاه شاسی رعد استارت چراغ دار سبز نوع کاربری : شاسی استارت چراغ دار سبز قطر خارجی جهت نصب : ۲۲ میلی متر نوع کنتاکت : 1NO رنگ : سبز

پوش باتن یا شستی یکی از ابزارهای تجهیزات صنعتی به شمار می‌رود و دارای انواع و اقسام گوناگونی بوده و برندهای مختلفی به تولید این قطعه پرداخته‌اند. آزند کنترل نماینگدی پوش باتن قصد دارد در این مطلب به بررسی کاملی در مورد پوش باتن، کاربرد آن و برندهای معتبر تولید کننده پوش باتن بپردازد.

 پوش باتن یا شستی یکی از ابزارهای تجهیزات صنعتی به شمار می‌رود

پوش باتن چیست؟

پوش باتن را می‌توان یک کلید یا سوئیج در نظر گرفت که در صنایع گوناگون کاربرد دارد. این محصول دارای یک عملکرد ساده سوئیجینگ بوده و جنس بدنه آن از فلز یا یاکالیت و پلاستیک است. اغلب پوش باتن‌های موجود در بازار دارای کنتاکت کمکی نیز هستند. 

کاربرد پوش باتن

شستی‌ها در ماشین‌های صنعتی، تابلوهای برق صنعتی، تجهیزات و وسایل الکتریکی منازل، تجهیزات مکانیکی، تابلو فرمان و مواردی از این دست مورد استفاده قرار می‌گیرد. عموما پوش باتن‌ها دارای دکمه بوده که کاربر یا اپراتور با فشار دادن آن جریان الکتریکی را ایجاد و یا قطع می‌کند. این دکمه‌ها یا سری‌های تعبیه شده بر روی پوش بات به شکل دایره یا مربع است و سطحی صاف یا فرو رفته به مانند انگشت شست را دارند. به دلیل شکل خاصی که دارد اپراتورمی‌تواند از طریق ضربه، مشت و یا فشار دادن با این ابزار کار کند بدون این که فشاری بر او وارد شود.

انواع پوش باتن

سشتی‌ها را از نظر نوع به دو دسته می‌توان تقسیم کرد که عبارت‌اند از: انواع پوش باتن از نظر عملکرد و انواع پوش باتن از نظر شکل ظاهری.

انواع پوش باتن از نظر عملکرد

شستی‌ها از نظر نوع عملکرد به سه دسته عادی، قارچی و چندگانه تقسیم می‌شوند که نحوه عملکرد هر کدام را در زیر می‌توانید مشاهده کنید:

پوش باتن قارچی

این مدل شستی شکلی شبیه به قارچ دارد و برای استفاده در دستگا‌ه‌هایی که نیاز به سرعت بالا در استفاده از پوش باتن است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. خود این مدل به دو دسته پوش باتن قارچی معمولی و پوش باتن قارچی قفل شو تقسیم می‌شود. عموما از پوش باتن رنگ قرمز برای مواقع اضطراری و رنگ سبز برای زمان‌های عادی استفاده می‌شود.

 برای استفاده در دستگا‌ه‌هایی که نیاز به سرعت بالا  دارند مناسب است

پوش باتن عادی

پوش باتن‌های عادی دارای کلیدهایی به شکل مربع، دایره و مستطیل بوده و با رنگ‌های سبز، زرد و قرمز تولید می‌شوند. شستی‌های عادی عموما برای مواقع غیر اضطراری و برای راه اندازی، توقف و مواردی از این دست به کار می‌رود. این نوع از پوش باتن‌ها هم چراغ دار و هم بدون چراغ تولید و عرضه می‌شوند.

پوش باتن با عملکرد چند گانه

پوش باتن با عملکرد چندگانه از نظر اقتصادی به صرفه بوده و امکان استفاده از آن برای چند مدار فرمان وجود دارد. استفاده از این شستی موجب می‌شود تا نیاز به سیم کشی‌های متعدد وجود نداشته باشد و در زمان هم صرفه جویی می‌شود. از مزایای این شستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

امکان استفاده از آن برای چند مدار فرمان

 

عیب‌یابی سریع

کاهش هزینه

کاهش مصرف سیم و میزان سیم کشی

انواع پوش باتن از نظر شکل ظاهری

شستی‌ها از نظر شکل ظاهری به دو دسته فشاری و صفر و یک تقسیم می‌شوند که نحوه عملکرد هر کدام را در زیر می‌توانید مشاهده کنید:

پوش باتن صفر و یک

در این نوع شستی با فشار دادن دکمه مدار قطع یا وصل می‌شود و با برداشتن دست در همان حالت می‌ماند. و برای تغییر مجدد باید دوباره دکمه را فشار داد. برای مثال با فشار دادن دکمه جریان مدار قطع می‌شود و بارداشتن دست همچنان جریان قطع خواهد بود. برای اتصال دوباره جریان باید دکمه را دوباره فشار دهید.

پوش باتن فشاری

نحوه عملکرد این پوشش باتن بر خلاف پوش بان صفر و یک است. در این نوع شستی با فشار عملیات انجام شده و با برداشتن دست قطع می‌شود. اگر بخواهید عملیات چند دقیقه ادامه داشته باشد باید دست خود را بر روی دکمه نگه دارید.

سشتی‌ها داری انواع دیگری هم هستند که عبارت‌اند از شستی استارت، استوپ، استارت- استوپ دوبل که در ادامه به شرح هر یک می‌پردازیم:

پوش باتن استارت

کارکرد این مدل به گونه‌ای است که با فشار دکمه اتصال قطع را وصل می‌کند. این شستی در حالت عادی باز بود و با فشار دکمه قطع می‌شود. در واقع این مدل شستی با وارد شدن فشار کنتانت باز را می‌بندد و با برداشتن فشار کنتاکت مجددا باز می‌شود. در داخل این شستی یک فنر وجود دارد که با برداشتن فشار آن را به جای اولیه خود بر می‌گرداند. این مدل معمولا در دو رنگ سبز و مشکی تولید می‌شود.

 پوش باتن استارت با فشار دکمه اتصال قطع را وصل

پوش باتن استوپ

این شستی برعکی شستی استارت است و جریان وصل را قطع می‌کند و در حالت عادی بسته است. این شستی با فشار به طور موقت باز می‌شود. در واقع این مدل شستی با وارد شدن فشار کنتانت بسته را باز می‌کند و با برداشتن فشار کنتاکت مجددا بسته می‌شود. در داخل این شستی یک فنر وجود دارد که با برداشتن فشار آن را به جای اولیه خود بر می‌گرداند. این مدل معمولا به رنگ قرمز است.

پوش باتن استارت- استوپ دوبل

این مدل شستی هر دو اتصال وصل و قطع را پشتیبانی می‌کند. معمولا در شستی‌ها شماره‌ای دو رقمی وجود دارد که یکان بیانگر تعداد تیغه‌های بسته و دهگان بیانگر دیقه‌های باز است. مثلا شستی استارت- استوپ دوبل شماره 23 بیانگر این است که این پوش باتن دارای 3 تیغه بسته و 2 تیغه باز است.

انواع برندهای پوش باتن در فروشگاه آزندکنترل

همان طور که در ابتدا گفته شد پوش باتن دارای برندهای مختلفی است که شما می‌توانید همه آن‌ها را از آزندکنترل نمایندگی پوش باتن خریداری کنید. در ادامه به معرفی برخی از این برندها می‌پردازیم.

پوش باتن رعد

پوش باتن رعد دارای دو مدل پوش باتن استارت FBO و پوش باتن استاپ  FBC است. از مزایای این مدل می‌توان به مواردی مانند: دارای رنگ بندی، دارای طراحی مناسب، نصب آسان، دارای گرانتی 24 ماه، کارکرد آسان، دارای نوع باز و بسته، قابلیت نصب کنتاکت NO  یا NC، بدنه مقاوم در برابر شعله و مواردی از این دست اشاره کرد. برای خرید پوش باتن رعد می‌توانید به آزندکنترل نمایندگی پوش باتن رعد مراجعه کنید.

پوش باتن پارس فانال

پوش باتن پارس فانال از نظر نوع و عملکرد دارای تنوع بسیار بالایی بوده و دارای مدل‌های پوش باتن قارچی قفل دار، قفل دار با کلید، تک کنتاکت اسارت، تک کنتاکت استوپ، پوش باتن چند گانه است. از ویژگی این محصول می‌توان به  رنگ متفاوت، نصب آسان، دارای دکمه باز و بسته و امثال آن اشاره کرد. برای خرید پوش باتن پارس فانال می‌توانید به آزندکنترل نمایندگی پوش باتن پارس فانال مراجعه کنید.

پوش باتن کوینو

پوش باتن کوینو دارای مدل‌های استارت، استاپ، استارت و استاپ، چندگانه، قارچی و... است. ویژگی بارز این محصول این است که عملکرد لحظه‌ای داشته و از طول عمر و دوام بالایی برخوردار است. این مدل شستی دارای رنگ بندی قرمز و سبز است. برای خرید پوش باتن کوینو می‌توانید به آزندکنترل نمایندگی پوش باتن کوینو مراجعه کنید.

پوش باتن کاکن

شستی‌های کاکن دارای مدل‌های مختلفی مانند قارچی، قارچی قفل دار، استوپ قرمز، استارت و غیره است. پوش باتن کاکن دارای مزایایی مانند: رنگ بندی، طول عمر بالا، نصب و راه اندازی آسان، دارای کنتاکت و مواردی از این دست اشاره کرد. برای خرید پوش باتن کاکن می‌توانید به آزندکنترل نمایندگی پوش باتن کاکن مراجعه کنید.

پوش باتن آتونیکس 

یکی دیگر از برندهای تولید کننده پوش باتن، آتونیکس است. پوش باتن آتونیکس دارای تنوع بسیار بالایی از نظر مدل بوده و همه نوع پوش باتن را تولید می‌کند. پوش باتن‌های تولید شده توسط این برند دارای طول عمر بالا و راه اندازی آسان هستند و برای استفاده در صنایع مختلف مناسب هستند. برای خرید پوش باتن آتونیکس می‌توانید به آزندکنترل نمایندگی پوش باتن آتونیکس مراجعه کنید.

پوش باتن چینت

این برند به تولید پوش باتن‌های چندگانه، قارچی، قفل دار و... پرداخته و توانسته بازار را در دست بگیرد. پوش باتن چینت از نظز عمر و دوام با بقیه برندها برابری می‌کند و کارکرد آسانی دارد. برای خرید پوش باتن چینت می‌توانید به آزندکنترل نمایندگی پوش باتن چینت مراجعه کنید.

پوش باتن اشنایدر

آخرین برند تولید کننده پوش باتن که به شما معرفی می‌کنیم اشنایدر است. پوش باتن اشنایدر همه مدل‌های شستی را تولید کرده و در این راه پیشتاز است. از ویژگی بارز این محصول می‌توان به کاربری راحت و راحتی در مونتاژ اشاره کرد. برای خرید پوش باتن اشنایدر می‌توانید به آزندکنترل نمایندگی پوش باتن اشنایدر مراجعه کنید.

خرید انواع پوش باتن

همان طور که در این مطلب اشاره شد انواع پوش باتن و برندهای مختلف وجود دارد. پوش باتن‌های موجود در بازار ایران بسیار زیاد هستند در نتیجه هنگام خرید بهتر است به دنبال یک فروشگاه معتبر باشید که انواع برندهای اصل را ارائه دهند. ما به شما فروشگاه آزندکنترل؛ نمایندگی پوش باتن را پیشنهاد می‌کنیم. برای استعلام قیمت می‌توانید از طریق واتساپ اقدام کنید. 

ادامه مطلب

فهرست

کارشناس فروش : ۰۹۱۲۴۷۴۴۸۵۷

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم